Drake vydá nový album 17. septembra

Drake
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. júna (WEBNOVINY) – Kanadský rapper a herec Drake v sobotu prostredníctvom svojho Twitter konta oznámil, že jeho pripravovaná tretia štúdiovka s názvom Nothing Was The Same vyjde 17. septembra.

Dvadsaťšesťročný rodák z Toronta následne spustil webstránku ovosound.com, kde zverejnil štyri nové skladby. Tie si priaznivci navyše mohli aj zadarmo stiahnuť.

Z nahrávky Nothing Was The Same už vo februári predstavil prvý singel Started From The Bottom.

Drake, celým menom Aubrey Drake Graham, po odchode zo strednej školy začínal ako herec v seriáli Degrassi: The Next Generation (2001). V súčasnosti má na konte dva štúdiové albumy Thank Me Later (2010) a Take Care (2011), ktoré sa oba umiestnili na prvej priečke amerického rebríčka Billboard 200 a tiež sa stali platinovými.

Spolupracoval s interpretmi ako Rihanna, Lil Wayne, Young Jeezy, Kanye West, Eminem či Jay-Z. Na konte má napríklad štyri JUNO Awards, päť BET Hip Hop Awards či dve Teen Choice Awards. Taktiež ho 13-krát nominovali na Grammy, pričom toto prestížne ocenenie získal raz – na tohtoročnom udeľovaní cien s nahrávkou Take Care zvíťazil v kategórii Najlepší rapový album. Ako herec sa okrem spomínaného seriálu Degrassi: The Next Generation objavil napríklad v snímkach Charlie Bartlett (2007) alebo Breakaway (2011).

Video: Drake – Started From The Bottom

Informácie pochádzajú z webstránky www.hiphopdx.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe DrakeKanye WestLil Wayne