Dražič hetrikom zariadil postup Slovana v Slovnaft Cupe, ďalej ide aj Pohronie

ŠK Slovan Bratislava

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do tretieho kola Slovenského pohára v sezóne 2019/2020. V stredajšom dohrávanom súboji druhého kola zvíťazili na pôde treťoligového klubu TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 4:0.

„Belasí“ mali vynikajúci vstup do zápasu, keď už v šiestej minúte otvoril skóre stretnutia Dejan Dražič.

Srbský ofenzívny stredopoliar sa v prvom polčase trafil ešte raz a v 65. min spečatil hetrik. Po zmene strán hostia kontrolovali svoj náskok a skóre duelu uzavrel Nono.

Kým Slovan si vybojoval postup do tretieho kola, nováčik najvyššej slovenskej súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa sa môže tešiť na osemfinálovú konfrontáciu s tímom FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Zverenci Jána Rosického totiž zvládli zápas na ihrisku košickej Slávie TU, ktorú zdolali 3:0. Hráči z východného Slovenska sa tak o ďalšie prekvapenie na úkor klubu z Fortuna ligy nepostarali. O gólové momenty zápasu sa postupne postarali Michal Klec, Peter Mazan a striedajúci Patrik Blahút.