Drift HD - konečne poriadna akčná full HD minikamera

Drift HD Kamera
Foto: Drift
BRATISLAVA 11. septembra (WEBNOVINY) – Okrem aerodynamického tvaru má táto vodotesná minikamera, schopná nakrúcať full HD video aj vymeniteľný objektív, ktorý možno natáčať tak, aby zachytával optimálny uhol pre daný typ záznamu, CMOS senzor, konektor pre externý mikrofón (interný má tiež), microHDMI konektor pre priame pripojenie k
Drift HD Kamera
Foto: Drift

televízoru a 1,5-palcový TFT LCD displej. Vymeniteľný objektív neznamená možnosť používať rozličné typy objektívov, ale jednoducho ho nahradiť v prípade poškodenia novým, pričom výmenu možno bez problému spraviť priamo doma, netreba ju nosiť do žiadneho servisu.

Video 16:9 je schopná nakrúcať v rozlíšení 1080p, 720p a WVGA rýchlosťami 25/30/50/60 snímok za sekundu pri HD rozlíšení a 25/30 snímok pri full HD, používaný formát je H.264. Fotografie dokáže robiť s rozlíšením 9 Mpixm a má aj program pre nočné snímanie.

Ako záznamové médium slúžia microSD karty, podporované sú až do kapacity 32 GB. Vďaka naozaj kompaktným rozmerom 104 x 50 x 33 mm a hmotnosti necelých 120 gramov, sa dá pripevniť kamkoľvek – napríklad pomocou klipu priamo na lyžiarske okuliare, na prilbu, riadidlá bicykla alebo jednoduchým popruhom aj priamo na hlavu. Navyše má aj diaľkové ovládanie, pomocou ktorého môže jej majiteľ nahrávanie pozastaviť a opäť spustiť iba pri akčných scénach bez toho, aby musel už s upevnenou kamerou manipulovať.

Drift HD Kamera
Foto: Drift
Drift HD Kamera
Foto: Drift
Drift HD Kamera
Foto: Drift
Drift HD Kamera
Foto: Drift
Drift HD Kamera
Foto: Drift

Diaľkové ovládanie sa dá jednoducho pripevniť na ruku presne tak, ako bežné náramkové hodinky. Aj keď je kamera vodo- a prachotesná a znesie aj drsnejšie zaobchádzanie, nie je určená pre filmovanie pod vodou.

Kamera Drift HD sa už dá predobjednať, jej uvádzacia cena je 370 dolárov v USA, respektíve 330 libier v britských e-shopoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Samsung