Drucker sa pustil do Matoviča: Nový premiér nevie nič o riadení štátu a zodpovednosti

Tomáš Drucker
Foto: SITA / Marko Erd

Nový premiér Igor Matovič (OĽANO) nevie nič o riadení štátu, nevie prevziať zodpovednosť. Podľa exministra a lídra strany Dobrá voľba Tomáša Druckera to dokazujú aj jeho často neuvážené kroky na zvládnutie epidémie koronavírusu.

„Nemá rád zodpovednosť, chce byť zaujímavý, má rád kameru, rozpráva prvoplánové nezmysly, o ktorých sa jeho ministri a kolegovia dozvedajú z médií a každú chvíľu mení tému, aby sa nevracal k svojim nesplneným sľubom,“ popísal Drucker nového premiéra.

Zaraďujeme spiatočku

Slovensko podľa Druckera prijalo fungujúce opatrenia na zastavenie šírenia nákazy, no teraz by mal nasledovať ďalší krok, a nie ďalšie sprísnenie epidemiologických opatrení.

„To naozaj jediný plán Igora Matoviča je návrat ku kroku 1 a ešte ho sprísniť? Rakúsko, Česká republika, Nemecko už svoj krok 2 majú, my máme zaradenú spiatočku,“ zdôraznil Drucker na facebooku.

Myslí si tiež, pri prijímané opatrenia sú príliš všeobecné. „Musíme spresňovať opatrenia zo všeobecných na adresné,“ vyhlásil.

Potrebujeme pravidlá ďalšieho fungovania

Dôležitá je podľa neho ochrana a pomoc pre ohrozených a zraniteľných. Treba určiť, aké opatrenia majú platiť pre styk na verejnosti, v školách, na úradoch, ktoré služby môžu fungovať a s akými pravidlami.

Nevyhnutné je zabezpečiť systém účinných testov, vytvoriť plán hospodárskej pomoci a podpory podnikateľského sektora. „To, čo predstavila vláda, nebude fungovať,“ tvrdí Drucker.

Ďalší plán pre Slovensko by mal podľa Druckera zahŕňať aj investície do budovania nových nemocníc, ciest, zariadení sociálnych služieb, bytov, do IT, vzdelávania, vedy, poľnohospodárstva a produkcie potravín.

Slovensko potrebuje aj nový plán sociálnej pomoci, pretože dochádza k masívnemu prepúšťaniu a je potrebné ochrániť ľudí pred prepadom do exekúcií.

V neposlednom rade musí mať Slovensko i finančný plán, preto by mal krízový výbor zahŕňať aj poradcov v oblasti ekonomiky a hospodárstva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie Dobrá voľba