Druhá liga bude bez FC VSS Košice, ukončil svoju činnosť

FC VSS Košice
Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer.

KOŠICE 27. júla (WebNoviny.sk) – Druhá najvyššia slovenská futbalová súťaž sa v závere týždňa začne bez jej minulosezónneho víťaza, klubu FC VSS Košice. Ako prvý o tom informoval portál profutbal.sk, neskôr túto správu potvrdil aj klub prostredníctvom oficiálneho vyhlásenia na svojom webe.

Chýbajú peniaze

„Vážení fanúšikovia a členovia klubu FC VSS Košice, s poľutovaním vám musíme oznámiť, že napriek našim snahám a rokovaniam, ktoré prebiehali až do dnešného dňa, sa nám nepodarilo zabezpečiť financovanie na chod novej sezóny, a preto sme museli pristúpiť ku krokom, ktoré sme už uviedli v našom vyhlásení zo dňa 13. 6. 2017. Dnes sme oficiálne oznámili príslušným orgánom SFZ, že k dnešnému dňu, t. j. 27. 7. 2017, ukončujeme svoju športovú činnosť, a to vo všetkých kategóriách. Veľmi nás to mrzí, avšak dúfame, že nás pochopíte, že sme inú možnosť nemali. Chceme sa vám, našim verným fanúšikom a členom klubu, poďakovať za doterajšiu spoluprácu, podporu a pochopenie,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Mali začať proti rezerve Podbrezovej

Košičania mali vstúpiť do novej druholigovej sezóny v sobotu doma duelom proti rezerve fortunaligovej Podbrezovej.

Zástupcovia FC VSS za domáci štadión označili štadión MŠK Žilina, no klub neinformoval o zložení hráčskeho kádra a ani neabsolvoval prípravu na II. ligu.

Ako uvádza web Slovenského futbalového zväzu (SFZ), vo štvrtok vo Vyhniach rokuje asociácia klubov II. ligy a zástupcovia SFZ. Hlavnou témou je riešenie počtu účastníkov tejto súťaže a jej fungovanie v sezóne 2017/2018.

Pripravuje sa licenčný systém pre 2. ligu

Slovenský futbalový zväz zverejnil v stanovisku aj vývoj situácie okolo FC VSS Košice. „SFZ akceptoval prihlášku klubu do 2. ligy po splnení všetkých podmienok súvisiacich pre zaradenie do súťaže. Neexistoval žiaden relevantný zákonný dôvod pre neakceptovanie tejto prihlášky, hoci neoficiálne indície mohli napovedať, že skutočný stav klubu negarantuje, že FC VSS Košice bude schopný zabezpečiť účinkovanie klub v druhej najvyššej slovenskej súťaži počas celej sezóny 2017/2018. SFZ ako zastrešujúci orgán slovenského futbalu nemôže riešiť situáciu iba na základe dohadov alebo neoficiálnych informácií, musí vychádzať z existujúcich skutočností a vyrovnanie dlhov FC VSS Košice voči hráčom i trénerom nebolo v podmienkach zaradenia klubu do súťaže. Aby sa v budúcnosti nezopakovala podobná situácia, príslušné orgány SFZ pripravujú licenčný systém pre 2. ligu, ktorý by zahŕňal aj dlhy klubov voči hráčom a trénerom, a mal by začať platiť od sezóny 2018/2019,“ uvádza sa na webe SFZ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom