Druhá séria Hry o tróny sa na obrazovky dostane v apríli

Hra o tróny_Kit Harington
Foto: HBO
Hra o tróny_Sean Bean
Foto: SITA/AP Photo/HBO, Nick Briggs

BRATISLAVA 27. januára (WEBNOVINY) – Slovenskí televízni diváci a diváčky si budú môcť očakávanú druhú sezónu seriálového hitu Hra o tróny (2011) pozrieť už v apríli, rovnako ako Američania.

Ako na svojej webovej stránke informovala spoločnosť HBO Česká republika, premiéra pilotnej epizódy desaťdielneho fantasy sa uskutoční v pondelok 2. apríla, teda deň po jej uvedení v USA. Súčasne s vysielaním na filmovom kanále HBO sa seriál objaví aj vo „filmovej knižnici“ HBO On Demand.

Prvá séria fantasy ságy, ktorá sa odohráva vo fiktívnej Západozemi, mala na HBO premiéru 18. apríla 2011. Mysteriózny príbeh o večnom zápase dobra a zla získal dve ceny Emmy, Zlatý glóbus a tiež cenu televíznej kritiky Television Critics Association Award pre najlepší nový seriál. Spomínanú Emmy i Zlatý glóbus si pritom vyslúžil predstaviteľ jednej z vedľajších úloh Peter Dinklage.

Desaťdielna adaptácia knižného bestselleru Georgea R. R. Martina A Clash of Kings (v českom preklade Střet králů) bude podľa herca Nonsa Anozieho, ktorý stvárni Xara Xhoana Daxosa, „veľkolepejšia“ ako prvá séria. „Je tam celá epizóda venovaná vojne, ktorá bude skvelá, ale nemôžem povedať viac,“ vyjadril sa. Tiež uviedol, že seriál Hra o tróny podľa neho prekonal všetky očakávania.

Druhá séria bude opäť mapovať osudy nových i známych postáv z fantastického sveta vytvoreného 63-ročným spisovateľom v jeho fantasy ságe A Song of Ice and Fire (v českom preklade Píseň ledu a ohně). Vo svojich úlohách sa už neobjaví napríklad Sean Bean ako Eddard Stark, Jason Momoa ako Khal Drogo, Mark Addy ako Robert Baratheon či Harry Lloyd ako Viserys Targaryen, keďže ich postavy v prvej sérii zahynuli. Charles Dance, ktorý stvárňuje Tywina Lannistera, nedávno prezradil, že sa pripravuje aj tretia séria.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.hbo.cz, www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sean Bean