Druhé vyšetrovanie potvrdilo príčinu smrti Amy Winehouse

Amy Winehouse
Amy Winehouse Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 8. januára (WEBNOVINY) – Na utorňajšom dodatočnom pojednávaní ohľadom príčiny úmrtia anglickej speváčky Amy Winehouse potvrdili závery toho prvého z októbra 2011.

Britská hviezda sa predávkovala alkoholom, keď v júli 2011 vypila dve fľaše vodky. Vo svojom tele mala 416 miligramu alkoholu na deciliter krvi.

Dôvodom opätovného vyšetrovania príčiny smrti slávnej speváčky bola nedostatočná kvalifikácia asistentky koronera, ktorá ako príčinu úmrtia Amy Winehouse uviedla predávkovanie sa alkoholom.

Suzanne Greenaway totiž do funkcie bez potrebnej kvalifikácie dosadil jej manžel – koroner Andrew Scott Reid. Obaja už zo svojich funkcií rezignovali. Nové vyšetrovanie mala na starosti koronerka Shirley Radcliffe.

Obrazom: Posledná rozlúčka s Amy Winehouse

Debutový album Amy Winehouse s názvom Frank vyšiel v októbri 2003, pričom všetky piesne s výnimkou dvoch coververzií napísala ona sama. Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a speváčka vďaka nej získala dve nominácie na Brit Awards.

O tri roky neskôr vyšla jej druhá štúdiovka Back to Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii. Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky. V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessovej knihy rekordov ako britská interpretka s najväčším počtom Grammy.

Obrazom: Speváčka Amy Winehouse

Po týchto úspechoch nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu. V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné. Speváčka zomrela 23. júla 2011 vo svojom dome v severolondýnskom Camdene vo veku 27 rokov.

Informácie pochádzajú z webstránky bbc.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy Winehouse