Druhou najkrajšou hádzanárkou na ME sa stala Slovenka

Slovenské hádzanárky nestačili na Švédky
Simona Szarková strieľa jeden zo svojich gólov do brány Švédska v súboji II. štvrťfinálovej skupiny medzi Slovensko - Švédsko na XI. majstrovstvách Európy žien v Chorvátsku. Záhreb, Chorvátsko,16. december 2014. Foto: SITA/SZM/Kristián Molnár

BUDAPEŠŤ 22. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská hádzanárska reprezentantka Simona Szarková je podľa ankety na stránke nemzetisport.hu druhou najkrajšou hráčkou majstrovstiev Európy žien 2014, ktoré sa v uplynulých dvoch týždňoch uskutočnili v Maďarsku a Chorvátsku.

Obrazom: Slovenské hádzanárky išli do zápasu s Nemeckom oslabené už aj mentálne

Maďarský športový denník na svojej internetovej stránke vymyslel pre čitateľov virtuálnu súťaž pre krásky zo súpisiek. Z každého tímu 16 účastníkov kontinentálneho šampionátu vybral jednu uchádzačku na titul kráľovnej krásy. Tie sa stretli vo vyraďovacích súbojoch od osemfinále, cez štvrťfinále, semifinále až po finále. Hráčka, ktorá dostala z dvojice súperiek viac hlasov, postupovala do ďalšieho kola.

Z kádra SR si organizátori ankety zvolili Simonu Szarkovú, ktorá postupne vyradila francúzsku brankárku Amandine Leynaudovú (pomer hlasov 6025:1390), srbskú spojku Sanju Damnjanovičovú (6362:2875) a Chorvátku hrajúcu tiež na poste spojky Kristinu Elezovú (5262:1316).

V dueli o pomyselnú korunu krásy sa 22-ročná hráčka českého DHK Baník Most stretla s Maďarkou Zitou Szucsánszkou. Do hlasovania sa zapojilo vyše 11-tisíc ľudí. Prevažne maďarskí čitatelia Nemzeti Sport Online dali logicky a podľa očakávania prednosť 27-ročnej domácej tvorkyni hry z Ferencvárosu, ktorá získala priazeň od 68 percent fanúšikov (7530). Za Szarkovú hlasovalo 32 percent (3625) priaznivcov ženskej krásy na hádzanárskych palubovkách.

Slovenská hádzanárka Simona Szarková neupútala len svojím vzhľadom, ale v závere účinkovania na ME 2014 aj výkonom. Ľavej spojke vyšiel predovšetkým duel štvrťfinálovej fázy proti Švédkam (22:31), v ktorom bola so 7 gólmi najlepšou strelkyňou a odniesla si aj cenu pre najlepšiu hráčku SR v tomto stretnutí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom