Drvivá väčšina Nemcov neverí Grékom, Grexit však odmieta

Gréci protestovali v Aténach, zapálili vlajku Únie
Desaťtisíce Grékov sa zišli v pondelok večer v Aténach, aby podporili vládu premiéra Alexisa Tsiprasa v jej odmietavom stanovisku k návrhu medzinárodných veriteľov na riešenie dlhovej krízy v krajine. O osude návrhu rozhodnú voliči v nedeľňajšom referende. Foto: SITA/AP

BERLÍN 14. júla (WEBNOVINY) – Väčšina Nemcov považuje opatrenia prijaté v súvislosti s riešením gréckej dlhovej krízy za primerané. Vyplýva to z výsledkov prieskumu verejnej mienky pre prvý program nemeckej verejnoprávnej televízie ARD.

Podľa nich 57 percent respondentov považuje opatrenia za primerané, 22 percent za nedostatočné a 13 percent za prehnané.

Väčšina z 1000 oslovených nemeckých občanov je za zotrvanie Grécka v eurozóne (62 percent), za tzv. Grexit sa vyslovilo 32 percent respondentov.

Je to výrazný posun v porovnaní s výsledkami po ohlásení referenda v Grécku, keď sa podobné percento oslovených (45 percent) vyslovilo za i proti zotrvaniu Grécka v eurozóne, uviedla agentúra DPA.

Iba výrazná menšina Nemcov však ráta s tým, že grécka vláda dokáže realizovať v praxi dohodnuté reformy. Až 78 percent respondentov je opačného názoru.

Malo by Grécko ostať v eurozóne?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom