Duatlonistka Otrubová prebehla Slovensko, bežala 23 dní

Veronika Otrubová
Majsterka Slovenska v duatlone Veronika Otrubová pobeží v rámci projektu Posledný kúsok 650 kilometrov dlhú trať naprieč Slovenskom. Vyštartuje v stredu 6. mája z Košíc. Po 23 dňoch skončí svoj beh tesne za slovensko-českými hranicami v Hodoníne. Bratislava, 5. máj 2015. Foto: SITA/Ladislav Adámek

BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) – Slovenská triatlonistka Veronika Otrubová preverila hranice svojich možností náročným bežeckým výkonom. V rámci projektu Posledný kúsok prekonala za 23 dní spolu 650 kilometrov dlhú trať naprieč Slovenskom.

Českého bežca stretla na hranici

Na záver sa symbolicky na moste ponad hraničnú rieku Moravu medzi Holíčom a Hodonínom stretla s českým bežcom Jiřím Gruntorádom, ktorý absolvoval obdobnú púť Českou republikou. „Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo prebehnúť Slovensko. Radosť z dosiahnutého výkonu je silnejšia ako únava,“ uviedla v cieli Veronika Otrubová.

Počas svojho behu sa stretla s veľmi pozitívnymi reakciami. Slováci jej prakticky každý deň ponúkali pomoc. Na svojej púti stretla veľa zaujímavých a inšpiratívnych ľudí. Vrelé oravské privítanie jej pripravil Peter Paľa, zakladateľ najťažšieho a najkrajšieho slovenského triatlonu Oravaman.

S Kohlovou okúsila dvojkajak

S olympioničkou Martinou Kohlovou, reprezentantkou v rýchlostnej kanoistike, si na nováckom jazere vyskúšala, aké by to bolo byť súčasťou elitného dvojkajaku. Z vody ju podporovali extraligoví hráči trinásťnásobného slovenského šampióna vo vodnom póle KVP Nováky. V Prievidzi si zalietala v oblakoch so známym hudobníkom Jurajom Tatárom.

Veronika sa na svoj výkon pripravovala od decembra pod dozorom majstra sveta v zimnom triatlone v kategórii do 23 rokov a jedného z najznámejších slovenských triatlonistov Tomáša Jurkoviča. Týždenne odbehla priemerne 100 kilometrov, nechýbalo veľkonočné sústredenie v Chorvátsku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom