Dubán sa vzdal kandidatúry na post primátora Malaciek, uviedol aj dôvod svojho rozhodnutia

Voľby
Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský.

BRATISLAVA 6. novembra (WebNoviny.sk) – Kandidát Národnej koalície na funkciu primátora Malaciek Ladislav Dubán sa vzdal svojej kandidatúry. Naďalej zostáva kandidovať za stranu Národná koalícia na post mestského poslanca.

Dubán vysvetlil svoje politické gesto

Agentúru SITA o tom informoval Tomáš Szmrecsányi, riaditeľ tlačového a komunikačného oddelenia Národnej koalície.

„Svoju podporu v komunálnych voľbách vyjadrujem kandidátovi Marianovi Novotovi, ktorý sa bude o kreslo primátora uchádzať v súboji so súčasným primátorom Jurajom Říhom,“ uviedol Dubán v utorňajšom vyhlásení. Vysvetlil, že týmto „politickým gestom“ chce Malacky „oslobodiť od samovlády jedného predstaviteľa“.

V hre ostali dvaja kandidáti

Na post primátora Malaciek zaregistrovala mestská volebná komisia troch kandidátov. Okrem súčasného primátora Juraja Říhu zaregistrovali aj Mariana Novotu, obaja kandidujú ako nezávislí. Tretím bol kandidát Národnej koalície Ladislav Dubán, ktorý sa teraz vzdal.

O poslanecké kreslá v mestskom zastupiteľstve sa v Malackách uchádza 31 kandidátov, pričom zvolených môže byť 18 poslancov v šiestich volebných obvodoch. Primátora aj poslancov si obyvatelia zvolia v sobotu 10. novembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom