Dubovcová s Nestarcovou na ME víťazia, sú už v semifinále

Dubovcova nestarcova
Slovenské plážové volejbalistky si na majstrovstvách Európy zahrajú štvrťfinále. Foto: SITA/ AP

KLAGENFURT 31. júla (WEBNOVINY) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nasadené ako dvanáste prenikli už do semifinále na finálovom turnaji majstrovstiev Európy v rakúskom Klagenfurte.

Slovenky sa najskôr v piatkovom dopoludňajšom osemfinále postarali o prekvapenie, keď zvíťazili nad holandskými obhajkyňami prvenstva a jednotkami podujatia Madelein Meppelinkovou a Marleen van Ierselovou za 37 minút 2:0 (19, 18) a následne si vo večernom štvrťfinále poradili s trinástym nasadeným švajčiarskym párom obhajujúcim striebro – Tanju Goricanecovú s Tanjou Hüberliovou zdolali za 35 minút 2:0 (19, 13). Dubovcová a Nestarcová upravili vzájomnú bilanciu s týmto švajčiarskym duom na 6:0.

V Klagenfurte hrajú už po niekoľkýkrát

„Po prvý raz sa nám v Klagenfurte takto darí. Boli sme tu už niekoľkokrát, ale z rozličných príčin nám to tu nikdy až tak nevyšlo. Toto je úžasný turnaj, publikum je skvelé a preto sme rady, že tu konečne predvádzame našu najlepšiu hru. A navyše, ide o majstrovstvá Európy a sme už len dva kroky od zisku medaily, ktorá by bola historickou pre Slovensko,“ citovala Natáliu Dubovcovú oficiálna internetová stránka Európskej volejbalovej konfederácie (CEV).

„Ak hráte na sto percent, môžete zdolať všetkých, ale ak váš výkon trochu klesne, môžete prehrať s každým jedným súperom, pretože úroveň neuveriteľne stúpla,“ doplnila Dominika Nestarcová.

Slovenské reprezentantky v sobotňajšom semifinále nastúpia od 10.00 h proti štvrtej nasadenej nemeckej dvojici Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová. Dubovcová a Nestarcová sa s Ludwigovou a Walkenhorstovou stretli aj v júni v základnej skupine na majstrovstvách sveta v holandskom Apeldoorne, Slovenky vtedy uspeli 2:1 na sety.

Slovenky vyradili minuloročné finalistky

Zaujímavosťou je, že po piatkových súbojoch s vlaňajšími finalistkami z Holandska a Švajčiarska si Slovenky v semifinále zmerajú sily s tandemom, ktorý na ME 2014 v talianskom Cagliari obsadil zostávajúcu medailovú pozíciu a získal bronz. Ludwigová s Walkenhorstovou brali tretie miesto aj na kontinentálnom šampionáte v roku 2013 v Klagenfurte.

„Zdolali sme vlaňajšie zlaté a aj strieborné medailistky a čakajú nás tie, ktoré na ostatnom šampionáte v Cagliari získali bronz – Ludwigová s Walkenhorstovou. Ony sú naším ďalším cieľom na ceste k veľkému finále,“ uzavrela Dubovcová.

Dubovcová s Nestarcovou skončili na ME doteraz najvyššie na deviatej priečke, na terajšom kontinentálnom šampionáte si teda utvoria nové osobné maximum. V Klagenfurte už majú istotu zisku najmenej 350 bodov do príslušného rebríčka.

Finálový turnaj ME v plážovom volejbale v rakúskom Klagenfurte – ženy – piatok – výsledky:
Osemfinále:

Madelein Meppelinková, Marleen van Ierselová (Hol.-1) – Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-12) 0:2 (-19, -18) za 37 minút

Štvrťfinále:

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-12) – Tanja Goricanecová, Tanja Hüberliová (Švaj.-13) 2:0 (19, 13) za 35 minút

Zostávajúci program ME žien – sobota 1. augusta:
Semifinále:

Kinga Kolosinská, Monika Brzosteková (Poľ.-11) – Jevgenija Ukolovová, Jekaterina Birlovová (Rus.-9) /9.00/

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-12) – Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.-4) /10.00/

O 3. miesto (13.00)

Finále (14.00)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika NestarcováNatália Dubovcová