Dubovcová s Nestarcovou po dráme na MS zdolali Poľky

Dubovcova nestarcova
Sprava: Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová počas turnaja CEV Masters vo švajčiarskom Bieli, kde získali bronz. V súboji o 3. miesto porazili poľskú dvojicu Monika Brzosteková, Kinga Kolosinska. Biel, Švajčiarsko, 10. august 2014. Foto: SITA/cev.lu

APELDOORN 28. júna (WEBNOVINY) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nasadené ako štrnáste uspeli vo svojom úvodnom zápase v rámci základnej K-skupiny na majstrovstvách sveta v Holandsku.

V nedeľňajšom stretnutí v Apeldoorne Slovenky zvíťazili nad tridsiatou piatou nasadenou poľskou dvojicou Karolina Baranová, Jagoda Gruszczynská za 52 minút 2:1 (14, -20, 17).

Dôležité víťazstvo

Favorizovaný slovenský pár nechcel dopustiť prekvapenie, už v úvode viedol 7:3, postupne zvyšoval rozdiel v skóre vo svoj prospech a v prvom sete uspel bez komplikácií. V druhej časti sa Poľky prezentovali lepším výkonom, až do úplného záveru držali so Slovenkami krok (19:19) a napokon premenili druhý setbal. Dubovcová s Nestarcovou odvrátili v koncovke rozhodujúceho tretieho setu štyri mečbaly súperiek, samé premenili hneď prvý a pripísali si na svoje konto dôležité víťazstvo.

Dubovcová s Nestarcovou ešte odohrajú v K-skupine dva zápasy: v pondelok 29. júna nastúpia od 11.00 h proti reprezentantkám Kostariky Karen Cope Charlesovej a Nathalii Alfarovej, v utorok 30. júna od 12.00 vyzvú jedenásty nasadený nemecký pár Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová.

Turnerová a Tomášeková v H-skupine s druhou prehrou

Druhá slovenská dvojica na svetovom šampionáte – Tina Turnerová a Gabriela Tomášeková nasadené ako štyridsiate prvé – neuspeli ani vo svojom druhom zápase v rámci základnej H-skupiny. V nedeľňajšom dueli v Haagu Turnerová s Tomášekovou prehrali so sedemnástou nasadenou austrálskou dvojicou Louise Bawdenová, Taliqua Clancyová za 30 minút 0:2 (-11, -11).

V úvodnom sete bol stav po jeho prvej „tretine“ vyrovnaný (7:7), následne však favorizované Austrálčanky prevzali opraty zápasu do svojich rúk a od chvíle, keď viedli 14:11, získali sedem bodov v sérii. V druhej časti Turnerová s Tomášekovou duel výraznejšie nezdramatizovali, austrálsky pár len zvyšoval svoj náskok a napokon uspel zhodným výsledkom ako v prvom sete. Na Turnerovú s Tomášekovou čaká v H-skupine ešte jedno stretnutie – v utorok 30. júna si od 12.00 h zmerajú sily s paraguajskou dvojicou Michelle Sharon Valientová-Amarillová, Gabriela Filippová.

MS v plážovom volejbale v Holandsku – ženy – nedeľa – výsledky:
H-skupina (Haag):

Louise Bawdenová, Taliqua Clancyová (Aus.-17) – Tina Turnerová, Gabriela Tomášeková (SR-41) 2:0 (11, 11) za 30 minút

K-skupina (Apeldoorn):

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-14) – Karolina Baranová, Jagoda Gruszczynská (Poľ.-35) 2:1 (14, -20, 17) za 52 minút