Dúbravka vychytal triumf nad FC Chelsea, Manchester City prepísal históriu Premier League

Martin Dúbravka
Martin Dúbravka v drese Newcastlu United počas zápasu 38. kola Premier League, v ktorom jeho tím zdolal FC Chelsea 3:0. Newcastle, 13. máj 2018. Foto: SITA/AP.

LONDÝN 13. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka nastúpil v základnej zostave domáceho Newcastlu pri jeho víťazstve 3:0 nad FC Chelsea v stretnutí nedeľňajšieho záverečného 38. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League. „Straky“ dostal do vedenia v 23. min Dwight Gayle, tri body pre domácich postil v druhom polčase dvoma gólmi Ayoze Pérez.

Kanonier Salah prekonal rekord

Finalista Ligy majstrov FC Liverpool sa so sezónou rozlúčil domácim víťazstvom 4:0 nad Brightonom. Úvodný gól stretnutia zaznamenal egyptský reprezentant Mohamed Salah, pre ktorého to bol 32. gól v ligovej sezóne, čím prekonal dovtedajší rekord Premier League.

Dovtedajšie maximum (31 gólov) vedno patrilo Alanovi Shearerovi (1995/1996 – Blackburn), Cristianovi Ronaldovi (2007/08 – Manchester United) a Luisovi Suárezovi (2013/14 – Liverpool).

Arsenal Londýn sa rozlúčil so svojim dlhoročným trénerom Francúzom Arsénom Wengerom víťazstvom na pôde Huddersfieldu 1:0, keď sa v prvom polčase presadil Pierre-Emerick Aubameyang. Pre „kanonierov“ išlo o prvé získané ligové body zo súperovej pôdy v tomto kalendárnom roku.

Divoká prestrelka vo Wembley

Majstrovský Manchester City uspel na pôde Southamptonu gólom v nadstavenom čase druhého polčasu, o ktorý sa postaral brazílsky útočník Gabriel Jesus. „Citizens“ tak ako prví v histórii Premier League dosiahli métu 100 získaných bodov v ligovom ročníku.

Gólovú prestrelku videli diváci v Londýne, Tottenham zdolal vo Wembley po divokom priebehu hostí z Leicestru. Hostia viedli v 49. min už 1:3, no „kohútom“ stačilo 12 minút, aby otočili skóre na 4:3. Strelci sa nezastavili ani v ďalšom priebehu a stanovili konečný rezultát na 5:4. Dvoma gólmi sa zaskveli domáci Erik Lamela a Harry Kane, pridal sa k nim aj rovnako dvojgólový útočník hostí Jamie Vardy.

K už známym zostupujúcim tímom Stoke a West Bromwich sa pridal tím Swansea, ktorý v rozlúčke s najvyššou súťažou prehral na domácom ihrisku 1:2 práve so svojim budúcosezónnym súperom v druhej lige Stoke.

Premier League – 38. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

Burnley – Bournemouth 1:2 (1:0)
Góly: 39. Ch. Wood – 74. J. King, 90.+ C. Wilson

Crystal Palace – West Bromwich 2:0 (0:0)

Tottenham – Leicester 5:4 (1:2)
Góly: 7. a 76. Kane, 49. a 60. Lamela, 53. Fuchs (vlastný) – 4. a 74. Vardy, 16. Mahrez, 47. Iheanacho

West Ham – Everton 3:1 (1:0)
Góly: 39. a 82. Lanzini, 63. Arnautovič – 75. Niasse