Dukátová si vybojovala miestenku do finále, Martikán postúpil z druhého miesta

Jana Dukátová
Slovenská kajakárka Jana Dukátová. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský
  • aktualizované 18. júna, 12:11

PRAHA 18. júna (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Jana Dukátová si vybojovala v kategórii K1 finálovú miestenku na úvodných pretekoch nového ročníka Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji.

Tridsaťštyriročná rodáčka z Bratislavy obsadila v nedeľňajšom predpoludňajšom semifinále kajakárok z dvadsiatky štartujúcich 4. miesto a bez problémov postúpila do finále, ktoré má plánovaný začiatok o 12.40 h.

Ďalšie dve nominované Slovenky na SP v českej metropole Eliška Mintálová a veteránka Elena Kaliská neprenikli z kvalifikácie do semifinále. Najlepšiu semifinálovú jazdu v K1 žien predviedla Rakúšanka Corinna Kuhnleová.

Beňuš predviedol čistú jazdu

Medzi singlkanoistami bude mať Slovensko v Prahe dvojnásobné finálové zastúpenie. Za Nemcom Siderisom Tasiadisom v nedeľňajšom semifinále skončil druhý skúsený päťnásobný olympijský medailista Michal Martikán a čistú jazdu predviedol aj strieborný z OH 2016 v Riu de Janeiro v tejto disciplíne Matej Beňuš, ktorý obsadil štvrtú priečku.

Z 30-členného štartového semifinálového poľa v C1 mužov sa do elitnej desiatky a tým i do finále (začne sa o 13.10 h) nedostal Alexander Slafkovský: čerstvý majster Európy zo slovinského Tacenu, obhajca celkového triumfu v SP a víťaz piatkovej kvalifikácie v Prahe-Troji si pripísal 50 trestných sekúnd a klasifikovali ho až na 27. priečke.

Svetový pohár v Prahe

•  nedeľňajšie výsledky:

K1 ženy – semifinále (prvých 10 do finále): 1. Corinna Kuhnleová (Rak.) 102,00 s (2), 2. Jessica Foxová (Aus.) 102,21 (2), 3. Maialen Chourrautová (Šp.) 102,55 (0), 4. Jana Dukátová (SR) 103,77 (2) – postúpila do finále

C1 muži – semifinále (prvých 10 do finále): 1. Sideris Tasiadis (Nem.) 97,24 (0), 2. Michal Martikán (SR) 99,06 (0), 3. Thomas Köchlin (Švaj.) 99,14 (2), 4. Matej Beňuš (SR) 99,19 (0), … 27. Alexander Slafkovský (SR) 147,45 (50)

Viac k osobe Alexander SlafkovskýElena KaliskáEliška MintálováJana DukátováMatej BeňušMichal Martikán