Dukátová vedie Svetový pohár, v Seu d´Urgell skončila siedma

Dukátová
Jana Dukátová Foto: SITA/Diana Černáková

SEU D´URGELL 9. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka Jana Dukátová obsadila 7. miesto v nedeľňajšom finále disciplíny K1 žien na pretekoch 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom Seu d´Urgell.

Dukátová predviedla vo finále bezchybnú jazdu, ale bolo v nej trochu viac opatrnosti na úkor rýchlosti. Za víťazkou zaostala o 5,37 s a za bronzovou pozíciou o vyše tri sekundy.

Kaliská skončila svoju púť v semifinále

Dukátová nenadviazala na svoj triumf z predchádzajúceho kola SP na domácej vode v Liptovskom Mikuláši. Tridsaťdvaročná Slovenka však zostala na čele priebežného poradia Svetového pohára s 10-bodovým náskokom pred Nemkou Jasmin Schornbergovou.

Víťazkou v Seu d´Urgell sa v nedeľu krátko po poludní stala Rakúšanka Corinna Kuhnelová pred dvojicou domácich reprezentantiek Maialen Chourrautovou a Martou Martínezovou. Veteránka v slovenských farbách Elena Kaliská skončila svoju púť v semifinále, keď v 30-člennej konkurencii obsadila 15. priečku.

Hochschornerovci ani Škantárovci do finále nepostúpili

Vo finále disciplíny C2 skončili Tomáš Kučera a Ján Bátik na ôsmom mieste. Víťazmi sa stali Francúzi Gauthier Klauss, Mathieu Péché.

Slovenskí zástupcovia si oproti semifinálovej jazde polepšili o dve priečky, za víťazmi zaostali o 4,65 s. Finálové ambície v C2 nenaplnili bratia Pavol a Peter Hochschornerovci ani súrodenci Ladislav a Peter Škantárovci. Trojnásobní olympijskí víťazi Hochschornerovci skončili na 15. a Škantárovci na 18. priečke.

Jedinú slovenskú medailu na španielskej vode vybojoval ešte v sobotu kanoista Matej Beňuš, ktorý skončil v C1 na druhom mieste. Michalovi Martikánovi len tesne ušla bronzová pozícia.

V Seu d’Urgell sa pre slovenských reprezentantov začal boj o účasť na budúcoročných olympijských hrách v Riu de Janeiro. O miestenky pre krajinu sa bude súťažiť až na septembrových majstrovstvách sveta v anglickom Londýne, ale prvé nominačné body v rámci internej kvalifikácie o možnosť reprezentovať v Riu si budú môcť slovenskí pretekári vypádlovať už v Seu d’Urgell aj o týždeň neskôr na ďalších pretekoch SP vo francúzskom Pau.

Výsledky – nedeľa:
K1 ženy – finále:

1. Corinna Kuhnleová (Rak.) 97,33 s (0), 2. Maialen Chourrautová 98,93 (0), 3. Marta Martínezová (obe Šp.) 99,56 (0), 4. Eva Terceljová (Slovin.) 101,25 (0), 5. Jessica Foxová (Aus.) 101,60 (0),…7. Jana Dukátová (SR) 102,70 (0)

C2 – finále:

1. Gauthier Klauss, Mathieu Péché 100,79 (0), 2. Pierre Labarelle, Nicolas Peschier (všetci Fr.) 101,07 (0), 3. David Florence, Richard Hounslow (V. Brit.) 101,46 (0),… 8. Tomáš Kučera, Ján Bátik 105,44 (0)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elena KaliskáJán BátikJana DukátováMatej Beňuš