Dukla Trenčín pripravuje žalobu na mesto

Dukla trencín
Sprava: Hokejista klubu NHL Florida Panthers Tomáš Kopecký, hokejista klubu KHL AK Bars Kazaň Marcel Hossa, hokejista klubu KHL Spartak Moskva Branko Radivojevič, slovenský hokejový tréner František Hossa, hokejista klubu KHL Lokomotiv Jaroslavľ Pavol Demitra, bývalý hokejista a jeden s akcionárov klubu Dukla Trenčín Róbert Švehla a hokejista klubu NHL Chicago Blackhawks Marián Hossa počas tlačovej besedy o súčasnej situácií v hokejovom klube Dukla Trenčín. Trenčín, 13. júl 2011. Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 13. júla (WEBNOVINY) – Hokejový klub Dukla Trenčín neplánuje odovzdať zimný štadión mestu Trenčín. „My si hokej nedáme, štadión neodovzdáme. Poverili sme nášho právnika vypracovaním žaloby,“ uviedol hokejový tréner a člen predstavenstva HK Dukla František Hossa. Primátor Richard Rybníček Dukle vypovedal zmluvu a štadión chce zobrať pod správu mesta s tým, že si ho hokejový klub bude od Trenčína prenajímať. Tento krok vníma vedenie Dukly ako pokus o likvidáciu hokeja v Trenčíne. V prípade, že Rybníček Duklu a názor ľudí nebude rešpektovať, chystajú hokejisti vyhlásiť referendum na jeho odvolanie. „Nedal nám konkrétne návrhy, zaslal nám iba mediálne návrhy,“ povedal Hossa.

Rybníček ich konanie rešpektuje. „Majú na to právo, je to legitímna vec. Na to sa nedá nič iné povedať, len že nech sa páči,“ povedal pre médiá. Podľa zástupcov hokejového klubu Rybníček neprišiel s konkrétnym spôsobom, ako vyriešiť problematickú situáciu. Mesto zaslalo oficiálny list, aby Dukla okamžite odovzdala štadión do jeho správy. Keďže na to nepristúpila, začala plynúť trojmesačná výpovedná lehota.

Hokejisti taktiež vyčítajú primátorovi, že situáciu nekonzultoval s mestským zastupiteľstvom a ani s nimi samými. Tvrdia, že je to protizákonné, čo však Rybníček vylučuje. Zároveň má „zlý pocit z toho, kto vlastne rozhoduje v akciovom klube Dukla Trenčín.“ Výkonný funkcionár Jozef Mitocha minulý týždeň pre média uviedol, že toto rozhodnutie primátora víta, dnes však hokejisti už prezentovali názor, že štadión mestu nechcú odovzdať.

Smer podporil hokejistov

Poslanecký klub SMER-SD vyjadril na stredajšej tlačovej konferencii hokejistom plnú podporu. Zároveň chce zvolať mimoriadne zastupiteľstvo, na ktorom plánujú navrhnúť zvýšenie dotácie o 250 000 pre Duklu a zároveň sa vrátiť k pôvodnému zmluvnému vzťahu s hokejovým klubom. Ten by mal tak ročne od mesta získať takmer 400 000 eur, pričom peniaze by mali ísť práve zo sekcie športu, životného prostredia a dopravy. „Naším zámerom bude zvrátiť rozhodnutie primátora, aby hokej v Trenčíne fungoval tak, ako doposiaľ,“ povedal predseda poslaneckého klubu Daniel Beníček.

Rybníček toto rozhodnutie kritizuje. „Domnievam sa a som šokovaný, že poslanecký klub SMER-SD sa rozhodol ústami svojich poslancov obhajovať záujmy súkromnej spoločnosti proti mestu Trenčín a jeho obyvateľom tým, že chce navýšiť rozpočet hokejistom, ktorým toto mesto tento rok odpustilo 120 000, pretože ich započítalo,“ povedal. Mesto podľa neho tento rok Dukle darovalo 150 000 eur a peniaze z rozpočtu na navýšenie dotácie nemá. Situáciu vníma ako finančný problém súkromnej spoločnosti. „Tak buď sa v SMER-SD úplne načisto zbláznili alebo musím otvorene povedať, že je to len príklad ich nekompetentnosti, pretože vôbec nepoznajú toto mesto,“ kritizuje Rybníček. Ak dotáciu pre Duklu poslanci odsúhlasia, budú podľa neho zodpovedný za pád Trenčína do ozdraveného režimu. Konkrétny návrh novej zmluvy medzi hokejovým klubom a mestom chce najskôr konzultovať s Duklou a až potom ho zverejniť aj pre médiá. Momentálne však ich konanie vníma ako vydieranie. „Nebudem rukojemníkom hokejistov,“ odkázal Rybníček.

Dukla trencín
Foto: SITA/Tomáš Somr

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František HossaRichard Rybníček
Firmy a inštitúcie HK Dukla Trenčín