Dukla Trenčín začala platiť svoje dlhy

Trencin.jpg
Nová fontána na Mierovom námestí v Trenčíne Foto: SITA/Rudolf Sivý

TRENČÍN 21. februára (WEBNOVINY) – Hokejový klub Dukla Trenčín zaplatil prvú časť dlhov voči spoločnosti Komunal Energy, ktorá jej dodáva elektrickú energiu.

Podľa hovorcu spoločnosti Petra Kalmána budú tento týždeň rokovať o zadlženosti zimného štadióna a o riešení tejto situácie.

Pôvodne chceli zimný štadión odpojiť v utorok 22. februára. O jeho osude sa definitívne rozhodne budúci pondelok, štadión bude tento týždeň naďalej normálne fungovať. Klub dlhoval spoločnosti takmer 50-tisíc eur.

Podľa informácií, ktoré zverejnila Dukla na svojej oficiálnej internetovej stránke, bola na vine nedostatočná komunikácia s Komunal Energy. „Medializované problémy okolo dodávky energií pre trenčiansky zimný štadión sa vyriešili. Ako potvrdil generálny manažér Dukly Trenčín Andrej Kollár, s dodávateľom energie sa dohodli a nič nebráni ďalšiemu pokračovaniu klubu v sezóne,“ uvádza sa na stránke.

O odpojenie zimného štadióna požiadala Komunal Energy 14. februára. Dôvodom boli dlhy za dodávky energie. Hokejový klub Dukla Trenčín má dlhy aj voči mestu a Sociálnej poisťovni. Najbližšie sa Dukla na domácom ľade predstaví v súťažnom zápase až 2. marca, kedy je na programe tretie pokračovanie štvrťfinálovej série play-off Slovnaft extraligy so Slovanom Bratislava.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HK Dukla Trenčín