Aktualizované: Nitra doma remizovala, Slovan vyhral, Trenčín a Žilina v 2. kole Fortuna ligy prehrali

Trenčín vs Dunajská Streda
Zľava: Rangelo Janga z AS Trenčín a Tomáš Huk z FK DAC 1904 Dunajská Streda počas 2. kola jesennej časti Fortuna ligy 2017/2018 v zápase medzi AS Trenčín a FK DAC 1904 Dunajská Streda. Trenčín, 29. júl 2017 Foto: SITA/Tomáš Somr
  • aktualizované 29. júla, 21:18

TRENČÍN 29. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská Fortuna liga odohrala v sobotu 2. kolo. Nitriansky nováčik doma remizoval, Dunajská Streda, Prešov a Slovan Bratislava vyhrali.

Tri body vybojovala Dunajská Streda

Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 2. kola futbalovej Fortuna ligy 2017/18 na ihrisku AS Trenčín 2:1. O troch bodoch pre tím zo Žitného ostrova sa dvoma gólmi postaral maďarský útočník Kristopher András Vida.

Na jeho prvý presný zásah z 25. minúty dokázal ešte odpovedať po prestávke reprezentant Curacaa v službách AS Rangelo Janga, no vyrovnať sa už domácim nepodarilo. Žlto-modrí si pripísali druhé víťazstvo v ročníku 2017/2018 a zostávajú stopercentní.

Nováčik z Nitry na úvod remizoval

Futbalisti FC Nitra remizovali s hráčmi MFK Zemplín Michalovce na domácej pôde 0:0. Nováčik z Nitry má na konte po dvoch domácich zápasoch štyri body, v prvom kole triumfovali nad Žilinou 1:0.

Michalovce bodovali prvýkrát v tejto sezóne, pred týždňom podľahli v Trnave miestnemu Spartaku 0:1. Pod Zoborom síce v sobotu chýbali góly, no diváci videli zaujímavé stretnutia s o šancami na oboch stranách.

Streňo zariadil dva body pre Prešov

Futbalisti MŠK Žilina podľahli hráčom 1. FC Tatran Prešov 2:3. Šarišania viedli v 16. min už 2:0 gólmi 20-ročného trebišovského rodáka Rolanda Černáka, ale „šošoni“ ešte v prvom dejstve vyrovnali zásluhou zásahu letnej akvizície Róberta Polievku a úspešnej exekúcie pokutového kopu v podaní stopéra Denisa Vavra.

Keď v 43. min dostal Černák druhú žltú kartu a duel sa preňho predčasne skončil, zdalo sa, že favorizovanej Žiline už nič nebude stáť v ceste za triumfom.

Opak sa však stal realitou, keď v 60. min fauloval žilinský obranca Kristián Vallo a nariadený pokutový kop využil Erik Streňo, čím zariadil tri body pre Prešov. Úradujúci majster je po dvoch kolách prekvapujúco bez bodu, keďže v úvodnom zápase Žilina prehrala v Nitre 0:1.

Tri body pre Slovan a zranený Vittek

Futbalisti Slovana Bratislava zdolali tím FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1.

Vicemajster viedol už od 6. minúty gólom srbského obrancu Borisa Sekuliča, no hosťujúci tím ešte pred prestávkou vyrovnal, keď v bránke skončila lopta po zásahu ďalšieho srbského beka v drese belasých Milana Rundiča.

Bratislavčania si napokon rovnako pripísali do tabuľky tri body, keď v 52. minúte rozhodol o triumfe čiernohorský stredopoliar Vukan Savičevič. Radosť z troch bodov Slovanu strpčilo zranenie skúseného útočníka Róberta Vitteka, ktorý z duelu odstúpil v 21. minúte.

Fortuna liga 2017/2018 – 2. kolo

• sobota

AS Trenčín – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1)

Góly: 60. Janga – 25. a 75. Vida, ŽK. 57. Paur – 56. Simon Pambou, 57. Davis, rozhodovali Ziemba – Balko, Štrbo, 2140 divákov

Trenčín: A. Chovan – K. Julien (33. Klooster), Skovajsa, Kleščík, M. Šulek – Paur, El Mahdioui, Ubbink (78. H. Čatakovič) – H. Gong, Beridze (62. A. Mance) – Janga

Dunajská Streda: Macej – M. Živkovič, Šatka, T. Huk, Davis (69. Koštrna) – B. Ľupták, Ljubičič, Simon Pambou – Pačinda (62. Čmelík), P. Šafranko (74. Divkovič), Vida

FC Nitra – MFK Zemplín Michalovce 0:0

Bez kariet, rozhodujú: Pavlík – T. Somoláni, Roszbeck

Nitra: Hroššo – Balaj, R. Valenta (81. P. Abrahám), Šimončič, Ivančík (67. Aurelien Ngeyitala) – Niba, R. Križan, Kuník, A. Fábry (46. Kotrík) – T. Kóňa, Ján Chovanec

Michalovce: Bieszczad – J. Carrillo (76. M. Koscelník), Sviarčinskij, Kavka, Šimčák – Šosták, Grič – I. Žofčák, S. Danko, Božok (81. Turik) – Bragin (73. Kushta)

MŠK Žilina – 1. FC Tatran Prešov 2:3 (2:2)

Góly: 7. Polievka, 40. Vavro (z pok. kopu) – 4. a 16. R. Černák, 60. Streňo (z pok. kopu) ŽK: 62. Káčer – 29. R. Černák, 39. Streňo, 90.+ J. Talian ČK: 43. R. Černák (Prešov) po druhej ŽK, rozhodovali: A. Somoláni – Kováč, Pozor, 2025 divákov

Žilina: Mandous – Vallo (64. S. Mráz), Vavro, Kaša, Mazáň (64. Holúbek) – Káčer, I. Diaz, Škvarka – Špalek, Otubanjo, Polievka (81. E. Jankauskas)

Prešov: J. Talian – Streňo, J. Dzurík, Udeh, R. Kačala – Grešák (36. Micherda), R. Černák, T. Sedlák – Grešák, Issa Adekunle (66. M. Dupkala) – P. Katona – Wiezik (74. D. Keresteš)

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 (1:1)

Góly: 6. Sekulič, 52. V. Savičevič – 41. Rundič (vlastný), ŽK: 44. Chren, 57. Bariš, 79. M. Nikolič (všetci Zlaté Moravce-Vráble), rozhodovali: Očenáš – Vorel, Chládek, 843 divákov

Slovan: Greif – Sekulič, Rundič, Saláta, Ligeon (46. De Sa) – De Kamps, V. Savičevič – F. Oršula, Hološko, Čavrič (87. L. Droppa) – Vittek (21. F. Kubík)

Zlaté Moravce-Vráble: P. Kováč – Gešnábel (46. P. Sládek), Záhumenský, Dobrotka, M. Nikolič – Orávik, Bariš, Chren, Cléber (74. E. Ujlaky) – Mateus, Urgela (80. Renan de Oliveira)