Aktualizované: Slovan vrátil Trenčínu domácu prehru, Dunajská Streda vezie tri body zo Žiliny

FUTBAL FL: Žilina - Dunajská Streda
Zľava: Eric Javier Davis Grajales z FK DAC 1904 Dunajská Streda a Kristián Vallo z MŠK Žilina počas zápasu 6. kola skupiny o titul nadstavbvej časti futbalovej Fortuna liga 2017/2018 medzi MŠK Žilina - FK DAC 1904 Dunajská Streda. Žilina, 22. apríl 2018 Foto: SITA/Silvia Turcerová
  • aktualizované 22. apríla 19:44

ŽILINA 22. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad domácimi hráčmi Žiliny 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola nadstavbovej časti v skupine o titul najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

Herc dvojgólovým hrdinom DAC

Skóre duelu otvoril v prvom polčase hosťujúci Kristopher Vida. Druhý polčas priniesol gólovú prestrelku. Najprv zdvojnásobil vedenie Dunajskej Stredy Christián Herc, o minútu znížil domáci Samuel Mráz.

Herc sa napokon stal dvojgólovým hrdinom DAC, keď jeho zásah na 3:1 sa ukázal ako víťazný. Za domácich ešte stihol skorigovať Jaroslav Mihalík. Dunajská Streda zostáva v tabuľke na 2. mieste so 7-bodovým odstupom za vedúcou Trnavou. Žilina je štvrtá.

Tri góly Slovana v Trenčíne

Hráči Slovanu Bratislava sa revanšovali hráčom AS Trenčín za domáci nezdar z minulého týždňa 1:3 a rovnakým pomerom uspeli pod hradom Matúša Čáka.

Slovan nasmeroval za troma bodmi už v úvode zápasu Andraž Šporar. Na 2:0 zvýšil v 39. min Ibrahim Rabiu ukážkovou strelou k žrdi z hranice šestnástky. Trojgólový náskok zabezpečil Bratislavčanom Aleksandar Čavrič v 55. min. Za Trenčín iba skorigoval v 74. min Aschraf El Mahdioui.

Slovan je v ligovej tabuľke na treťom mieste s mankom štyroch bodovo na druhú Dunajskú Stredu, za vedúcou Trnavou zaostáva o jedenásť bodov. Trenčín je piaty.

Fortuna liga – nadstavbová časť – 6. kolo

• skupina o titul

MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (0:1)
Góly: 50. S. Mráz, 68. J. Mihálik – 49. a 59. Herc, 35. Vida, ŽK: 41. Kaša – 41. Bayo, 90.+ Herc, rozhodovali: D. Sedlák – D. Hrčka, Tomčík, 2510 divákov

Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, D. Hancko, Holúbek (67. F. Balaj) – Bičachčjan (56. Káčer), I. Díaz, Škvarka – L. Jánošík (56. F. Kubík), S. Mráz, J. Mihalík
Dunajská Streda: Macej – Šatka, T. Huk, Záhumenský – M. Ljubičič – Živkovič, Herc, Pambou, E. Davis (82. S. Koné) – Vida (69. Divkovič), Bayo (86. Mervo)

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:2)
Góly: 74. El Mahdioui – 9. Šporar, 39. Ibrahim Rabiu, 55. Čavrič, ŽK: 33. Azango – 54. Nono, rozhodovali: Ochotnický – Bobko, Chládek, 1063 divákov

Trenčín: Šemrinec – M. Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Gong, Beridze (72. Van Arnhem), Ubbink (46. Sleegers), Azango – Čatakovič (46. Antonio Mance)
Slovan: Šulla – Čikoš, Bajrič, Božikov, Rundič – Nono – Čavrič (63. Hološko), V. Savičevič, Ibrahim Rabiu (78. De Kamps), Moha – Šporar (87. Vittek)