1
Ján Ďurica (4) v drese slovenskej futbalovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/AP.
5. decembra 2017 ŠportFutbal od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Ďurica bude dva týždne mimo hry, zranil sa v zápase proti Antalyasporu

TRABZON 5. decembra (WebNoviny.sk) – Tréner tureckého futbalového klubu Trabzonspor Riza Calimbay približne dva týždne nebude mať k dispozícii slovenského obrancu Jána Ďuricu. Dôvodom je zranenie ľavého ramena, ktoré si čoskoro 36-ročný stopér (nar. 10. decembra 1981) privodil v prvom polčase pondelkového domáceho ligového zápasu proti Antalyasporu (3:0).

Informuje o tom web Trabzonsporu s dôvetkom, že dunajskostredský rodák po stretnutí absolvoval röntgenové vyšetrenie aj vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Ďurica, ktorý v novembri uzavrel reprezentačnú kapitolu, v pondelok nastúpil v základnej zostave a v stopérskej dvojici s krajanom Tomášom Hubočanom, z ihriska odišiel v 27. minúte.

Stredopoliari Matúš Bero a Juraj Kucka boli na lavičke náhradníkov. Trabzonspor po 14. kole najvyššej tureckej súťaže s 22 bodmi figuruje na 8. priečke tabuľkového poradia (bilancia 6-4-4), má osembodové manko na vedúci Istanbul Basaksehir.

Video: Ďurica sa s reprezentáciou rozlúčil víťazne, hrdinom proti Nórsku sa stal v nadstavení Lobotka (aktualizované) Video: Slovenskí futbalisti prehrali dobre rozbehnutý duel s Ukrajinou, víťazný gól strelila domáca hviezda (aktualizované)