Ďurišin zo Siete sa vzdal kandidatúry na primátora Prešova

Komunalne volby
Foto: ilustračné, SITA/Michal Svítok

PREŠOV 5. novembra (WEBNOVINY) – Nominant strany Sieť na post primátora Prešova Martin Ďurišin sa vzdal kandidatúry na primátora Prešova a svojim sympatizantom odporučil, aby volili Andreu Turčanovú, nominantku koalície KDH – SDKÚ-DS – Most-Híd – OľaNO – NOVA – OKS.

Dôvodom je posilnenie pravicových politických síl a snaha docieliť výmenu na poste prešovského primátora, kde je už osem rokov Pavel Hagyari. „Vzdal som sa možno aj osobných ambícií v prospech spoločného cieľa,” prehlásil Ďurišin. Turčanovú požiadal, aby na seba prevzala záväzky z jeho richtárskej prísahy.

Turčanová prehlásila, že môžu deklarovať prienik spoločných priorít, zhodli sa hlavne v oblasti zlepšenia dopravy, vytvárania podmienok na vznik nových pracovných miest a tým zníženia nezamestnanosti v meste a nastavenia parametrov na transparentné mesto. Odstúpenie kandidáta na primátora už naznačil aj nový slogan Spájame Prešov, ktorý Sieť inzerovala.

Predseda strany Sieť Radoslav Procházka uviedol, že strana sa svojich ambícií týmto nevzdáva, o priazeň voličov sa bude uchádzať s 25 kandidátmi na poslancov. Vo svojom vyhlásení presadzujú svornosť, z čoho vyplýva záväzok vzájomnej spolupráce aj po voľbách a súčasne záväzok odmietnuť koalíciu s vládnucou stranou Smer-SD.

V Prešove ostáva osem kandidátov

na primátora, volebný súboj podstúpia 25-ročný občiansky aktivista Filip Antošovský (nezávislý), 72-ročný dôchodca Miroslav Bernik (KSS), 50-ročný hlavný kontrolór mesta Alexander Ernst (nezávislý), 33-ročný riaditeľ Šarišskej galérie Rudolf Dupkala (nezávislý), súčasný primátor 57-ročný Pavel Hagyari (nezávislý s podporou Smer-SD), 67-ročný živnostník Ondrej Chlebovec (nezávislý), 33-ročný predseda občianskeho združenia Martin Matejka. Pravicová koalícia nominovala 47-ročnú riaditeľku domova sociálnych služieb Andreu Turčanovú (KDH – SDKÚ-DS – Most-Híd – OĽaNO – NOVA – OKS), ku ktorej sa teraz pridáva aj Sieť. Volebná komisia v Prešove zaregistrovala aj všetkých 213 kandidátov na poslancov, z toho je 69 nezávislých.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander ErnstPavel HagyariRadoslav Procházka