Dušan Polakovič pokrstil svoju novú knihu Hra s bábikami

Nová kniha Dušana Polakoviča s názvom Hra s bábika
Čierny Peter alias Dušan Polakovič uviedol za asistencie Karin Haydu a Romana Juraška do života svoj vlastný knižný titul. Foto: Ikar

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) – Dušan Polakovič, ktorý je známy predovšetkým ako producent muzikálu Dracula, verejne predstavil a zároveň pokrstil svoj nový knižný titul Hra s bábikami.

Krst sa uskutočnil vo štvrtok 8. novembra v priestoroch Tanečného divadla Ifjú Szivek za účasti protagonistov z muzikálu Dracula, Karin Haydu a Romana Juraška. Titul pokrstili sumou 11,90 eur, čo je zároveň maloobchodná cena knihy na našom trhu.

Čierny Peter, ako sa sám nazýva, v minulosti spolupracoval s celým radom zvučných mien, medzi ktorými nechýbali Peter Breiner, Michael Kocáb, Robo Grigorov či Marika Gombitová.

„Pre pseudonym som sa rozhodol z jednoduchého dôvodu. Ešte ako dieťa som spisovateľov vnímal ako ľudí, ktorým je potrebné položiť kvety na hrob aj napriek tomu, že ešte stále žijú. Ja sa takým človekom ešte necítim byť – skôr by som sa označil za akéhosi rozprávača príbehov,“ uviedol Polakovič v rozhovore pre agentúru SITA.

Obrazom: Pokrstili novú knihu hra s bábikami

Nová kniha Dušana Polakoviča s názvom Hra s bábika
Foto: Ikar

Podľa vlastných slov si s knihou užil množstvo príjemných chvíľ. „Opätovne som sa vrátil do minulosti a vybavil si najrôznejšie spomienky. Príbehy, ktoré sú v knihe, sú do veľkej miery autentické, no sú tam i také, ktoré sa možno stali niekomu inému v inom čase,“ spresnil autor, ktorý sa v súčasnosti venuje písaniu ďalšieho titulu.

Na otázku, či sa bude jeho dej odohrávať v rovnakom prostredí, však Polakovič odpovedal nejasne. „Áno aj nie. Zatiaľ nechcem predbiehať,“ dodal. Román Hra s bábikami sa odohráva zväčša v bratislavskom Istropolise, kde práve uvádzajú slávny muzikál. Režisér Jakabovič sa s celým súborom teší z úspechu, až kým nezačnú miznúť atraktívne účinkujúce.

Spočiatku to vedenie pripisuje mladosti a nezodpovednosti herečiek vybraných v konkurzoch, až kým vo Viedni nevytiahnu z Dunaja telo mladej ženy. Jakabovič sa postupne dozvedá, čo všetko sa v kompany robilo za jeho chrbtom. Dlho netušil o existencii luxusného bytu v centre Viedne, v ktorom herečky ukájali chlipných sponzorov.

Keďže sám si rieši vlastný ľúbostný trojuholník, uniká mu zvláštny vzťah zboristky Marilyn a ruského tanečníka Maxa. Takisto netuší, čo má spoločné bývalý generál Alexej Fomin, žijúci vo Švajčiarsku, s producentmi muzikálu. Spamätá sa až keď si uvedomí nápadnú podobu zmiznutých dievčat. Keď začnú záhadu vyšetrovať rakúski a slovenskí kriminalisti, hrozí, že nad muzikálom a celým súborom sa navždy zatiahne opona.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karin HayduMarika GombitováMichael KocábRobo Grigorov