Dva tankery v Ománskom zálive sa údajne stali terčom útoku, na jednom z nich vypukol požiar

tanker, olej
Foto: ilustračné, Getty Images

DUBAJ 13. júna (WebNoviny.sk) – Z dvoch tankerov plaviacich sa v Ománskom zálive museli pre závažné incidenty evakuovať posádky. Jedným z tankerov je MT Front Altair, na ktorom vypukol požiar.

Požiar spôsobil výbuch

Spoločnosť International Tanker Management, ktorá loď prevádzkuje, pre agentúru AP uviedla, že požiar na lodi spôsobil ráno výbuch, ktorého príčinu zatiaľ nepoznajú.

Tanker je naložený technickým benzínom a smeroval na Ďaleký východ. Jeho 23-člennú posádku evakuovala neďaleká loď Hyundai Dubai. Incident už prešetruje International Tanker Management.

Údajne boli terčom útoku

Spoločnosť BSM Ship Management identifikovala druhú loď ako tanker Kokuka Courageous, ktorá vezie metanol. Z jej paluby evakuovali 21 námorníkov, pričom jeden z nich je ľahko zranený.

Posádke pomohla s evakuáciou loď Coastal Ace. BSM Ship Management uviedla, že sa na lodi stal „incident, ktorého výsledkom bolo poškodenie trupu na pravoboku“.

Piata flotila amerického námorníctva už skôr informovala, že asistuje dvom ropným tankerom v Ománskom zálive, ktoré sa údajne stali terčom útoku.

Kto ich napadol, nešpecifikovala a ani z útoku nikoho neobvinila. Flotila, ktorá má základňu v Bahrajne, uviedla, že do oblasti vyslala svoje námorné sily, aby pomohli dvom plavidlám.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom