„Dvadsiatka“ má prvý bod v novej sezóne Tipsport ligy, súboj s Novými Zámkami rozhodli až nájazdy

Roman Durný

PIEŠŤANY 30. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentácia do 20 rokov získala prvý bod v aktuálnej sezóne slovenskej hokejovej Tipsport ligy za domácu prehru s Novými Zámkami 3:4 po samostatných nájazdoch v utorňajšom stretnutí 18. kola.

Mladíci mali v Piešťanoch na dosah všetky tri body, necelé dve minúty pred koncom zápasu však vyrovnal hosťujúci Andreas Štrauch. Rozhodujúce trestné strieľanie premenil Filip Bajtek.

Duel okorenil pästný súboj domáceho Róberta Džugana a Patrika Rogoňa v závere druhej tretiny. Slovenská hokejová „dvadsiatka“ po odohraných 16 zápasoch v Tipsport lige ešte nezvíťazila, Nové Zámky si pripísali druhý triumf po sebe a v tabuľke sú tretie.

Tipsport liga 2018/2019 – 18. kolo

• utorok

HK Orange 20 – MHC Mikron Nové Zámky 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
* hralo sa v Piešťanoch

Góly: 4. Golian (L. Lunter, Giertl), 33. Urbánek (Fafrák), 43. A. Kollár (Boldižár) – 3. Fábry (Hatala, Slávik), 25. A. Zbořil (H. Ručkay, Bajtek), 59. Štrauch (Kudla), rozhodujúci sam. nájazd: Bajtek
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Kupec 10 min za napadnutie hlavy a krku, Džugan 5+DKZ za pästný súboj a hrubosť – Rogoň 5+DKZ za pästný súboj a hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Novák – D. Konc, Frimmel, 189 divákov

HK Orange 20: Sklenár – Kupec, J. Štefanka, Enrik Švec, Golian, Nahálka, Lavička, Boldižár, Romaňák – Fafrák, A. Kollár, Urbánek – L. Lunter, Giertl, Džugan – Zahradník, Čenka, Havrila – Juščák, Minárik, R. Svitana
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, M. Novák, M. Henderson, Hatala – Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Slávik

HK Orange „20“ 16 0 0 0 0 1 15 25:77 0

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.