„Dvadsiatka“ nestačila v poslednom zápase medzi elitou na Zvolen (aktualizované)

HOKEJ TL: Zvolen - HK Orange 20
Viktor Fekiač z HKM Zvolen (vpravo) a Peter Bjalončík z HK Orange 20 (vľavo) počas zápasu 24. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HKM Zvolen - HK Orange 20. Zvolen, 30. november 2017. Foto: SITA/Peter Rusko
  • aktualizované: 30. novembra, 21:05

ZVOLEN 30. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili 3:2 nad hráčmi HK Orange 20 vo štvrtkovom stretnutí 24. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Skóre duelu otvoril v 30. min hosťujúci Vladimír Vybiral, hráči Zvolena však tromi zásahmi zápas otočili. Presadili sa Timothy Coffman, Peter Šišovský a Nicholas Ross.

V závere znížil a stanovil rezultát zápasu Erik Smolka. Pre slovenských mladíkov to bolo posledné tipsportligové meranie síl pred odchodom na blížiace sa majstrovstvá sveta do 20 rokov (26. decembra – 5. januára). Mladíci ešte odohrajú jeden zápas v St. Nicolaus I. lige proti rezerve Nových Zámkov, potom ich už čakajú medzištátne prípravné stretnutia.

TIPSPORT LIGA 2017/2018

HKM Zvolen – HK Orange 20 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 36. Coffman (Kytnár, T. Bokroš), 43. Šišovský (Ross, Obdržálek), 48. Ross (O. Steen) – 30. Vybiral (Tamáši, Zeleňák), 60. Smolka (Marcinek)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Kubuš – Stanzel, Kacej, 802 divákov

Zvolen: Nieminen – Ross, Drgoň, Kováčik, T. Bokroš, Wharton, Hraško, Andersons, Ťavoda – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Matis, L. Jurík, Török – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Síkela
Orange 20: Durný – Matejovič, Hedera, Zeleňák, Fereta, Leško, Hílek, Krempaský, Dlapka – Kelemen, Kundrik, Smolka – Čacho, Tamáši, Vybiral – Marcinek, Šmída, Jaško – Vašaš, Bjalončík, Václav

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.