Dvadsiatka potrápila hokejistov Nitry, rozhodol jediný gól

Nitra zvíťazila v piatom semifinálovom zápase nad Banskou Bystricou
Roman Tománek (vľavo) a Lukáš Novák (hore) z HK Nitra počas 5. zápasu semifinále play off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - HC´05 Banská Bystrica. Nitra, 25. marec 2015. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 30. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Nitra zvíťazili v rámci 7. kola Tipsport ligy 2015/2016 na ľade HK Orange „20“ najtesnejším výsledkom 1:0.

Hráči spod Zobora sa v bratislavskom Ružinove na výhru nad výberom slovenskej dvadsiatky poriadne nadreli, nakoľko mladíci držali bezgólový stav viac ako dve tretiny. O výhre Nitranov rozhodol v 49. min Michal Novák.

Zverenci Antonína Stavjaňu sa vďaka tomuto triumfu dostali na druhú priečku ligovej tabuľky, za vedúcou Duklou Trenčín zaostávajú o jediný bod.

HK Orange „20“ – HK Nitra 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 49. M. Novák (E. Piačka, S. Buček).

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, P. Jonák – Synek, Výleta, 254 divákov

HK Orange 20: Hrenák – Ivanič, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Košecký, M. Moravčík, Meliško, Michalčin – J. Milý, M. Sukeľ, Hrušík – Briestenský, Sádecký, Holešinský – P. Galis, M. Surový, J. Tatár – L. König, J. Sukeľ

Nitra: Trenčan – Podhradský, Mezei, Ordzovenský, P. König, Milo, Milam, M. Novák – Pupák, Stloukal, S. Saliji – L. Novák, Stümpel, Kutálek – Macík, J. Štefanka, Bajtek – E. Piačka, Bene, S. Buček

HK Orange 20 5 1 0 0 0 0 4 6:14 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.