Dvaja českí turisti sa v Bulharsku utopili v mori, prípady spolu nesúvisia

Smrť, voda
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

PRAHA 5. augusta (WebNoviny.sk) – Dvaja Česi sa utopili v posledných dňoch v Bulharsku, jeden vo štvrtok večer, druhý v piatok. Portálu Novinky.cz to potvrdila hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Michaela Lagronová. „Sú to dve úmrtia nezávislé na sebe,“ povedala hovorkyňa.

„Jeden občan, ročník 1973, z Ostravy, sa utopil 2. augusta vo večerných hodinách pri Lozenci južne od Burgasu,“ uviedla hovorkyňa s tým, že v Bulharsku nebol s cestovnou kanceláriou. „V Bulharsku bol s rodinou, ktorá bola svedkom udalosti. Miestna polícia príbuzných vypočula. Prípad uzavrie ako utopenie bez cudzieho zavinenia. „ Česká televízia s odvolaním sa na miestne médiá uviedla, že sa kúpal v rozbúrenom mori.

„Druhý prípad sa stal v piatok,“ dodala Lagronová. „Informovala nás o ňom česká polícia, ktorá má základňu v Primorsku pri Burgase.“ Tá prípad vyšetrovala. „Obeťou je tiež muž, ročník 1955 zo Zlína. Utopil sa v Kitene. Bola pri tom jeho nevlastná dcéra a jeho kamarát,“ spresnila hovorkyňa. Aj tento muž cestoval do Bulharska za individuálnou turistikou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom