Dvaja muži lúpili v stávkových kanceláriách

Prepad lúpež
Foto: 123rf.com

BRATISLAVA 24. mája (WEBNOVINY) – Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III intenzívne pátrajú po páchateľovi dnešného lúpežného prepadnutia v stávkovej kancelárií na Račianskej ulici v Bratislave.

Lúpež sa stala krátko po 17:30. Neznámy páchateľ, ktorý si kryl oči slnečnými okuliarmi, žiadal pod hrozbou použitia zbrane od zamestnankyne vydanie finančnej hotovosti.

Zo stávkovej kancelárie si odniesol približne 800 eur. Potom z kancelárie ušiel pravdepodobne smerom na Pioniersku ulicu. V čase prepadu v stávkovej kancelárií okrem zamestnankyne nebola žiadna osoba. I keď sa lúpež zaobišla bez zranení, z dôvodu psychickej ujmy sa na miesto dostavili k zamestnankyni aj pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci.

Páchateľ bol oblečený celý v čiernom, oči si kryl slnečnými okuliarmi, ozbrojený bol krátkou guľovou zbraňou. V tejto súvislosti sa polícia obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc. V prípade, ak si občania všimli na Račianskej ulici a v jej blízkom okolí unikajúceho muža alebo akékoľvek podozrivé konanie osoby, polícia žiada, aby informácie poskytli na bezplatnom čísle polície 158, prípadne tak môžu urobiť aj osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Lúpež v stávkovej kancelárii sa dnes stala aj na Heyrovského ulici v bratislavskej Dúbravke. Dosiaľ neznámy páchateľ v čase pred 11:30 vošiel do stávkovej kancelárie a pod hrozbou použitia zbrane žiadal od zamestnankyne peniaze. Tá mu z obavy o život a zdravie vydala 225 eur, ktoré si páchateľ odniesol v igelitovej taške, potom ušiel. Lúpež sa zaobišla bez zranení.

Páchateľ mal približne od 30 do 40 rokov, bol strednej postavy, vysoký asi 180 cm. Tvár si maskoval čiernou šatkou a športovými slnečnými okuliarmi. Oblečený bol v čiernom, ozbrojený krátkou guľovou zbraňou. Akékoľvek informácie vedúce k objasneniu lúpeže môžu občania poskytnúť na bezplatnom čísle

Informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom