Dvaja policajti, ktorí vypovedali v kauze únosu Vietnamca, sa podľa Hrnka pripravujú na funkcie

Anton Hrnko
Poslanec NR SR za SNS Anton Hrnko. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 2. októbra (WebNoviny.sk) – Predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko (SNS) si počká na konečný výsledok vyšetrovania v prípade únosu vietnamského občana. Ako povedal v utorok pre agentúru SITA, nerád podlieha špekuláciám.

V prípade nechce špekulovať

„Ide o policajtov, ktorí sa pripravujú dopredu na funkcie. Nechcem však nikoho znevažovať,“ povedal Hrnko v súvislosti s tým, že o únose prehovorili dvaja policajti.

Podľa neho treba na základe vyšetrovania konať a nie špekulovať dopredu a vyvodzovať závery bez potvrdenia záverov. „Obviniť je jedna vec a dokázať je druhá vec,“ dodal.

Denník N v pondelok informoval o tom, že dvaja policajti vypovedali pred slovenskými vyšetrovateľmi, že na letisku videli, ako vlečú do nášho vládneho lietadla vietnamského štátneho manažéra Trinh Xuan Thanha. Pre agentúru SITA dnes potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek informáciu, že v prípade údajného únosu Vietnamca Trinh Xuan Thana bol vydaný pokyn na začatie trestného stíhania.

Začatie trestného stíhania

„Dozorujúci prokurátor vydal pokyn na začatie trestného stíhania vo veci prečinu obmedzovania osobnej slobody spolupáchateľstvom,“ uviedol. Prípad na slovenskej strane dozoruje Krajská prokuratúra v Bratislave, na prácu vyšetrovateľov dohliadajú traja prokurátori. Vietnamec bol údajne unesený ešte počas minulého leta pomocou slovenského vládneho špeciálu.

Vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) akúkoľvek úmyselnú účasť Slovenska odmieta. Kauzu únosu od 3. augusta tohto roka vyšetrujú slovenské orgány činné v trestnom konaní. Na prípade spolupracuje aj Generálna prokuratúra SR spoločne s nemeckými a českými kolegami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton HrnkoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana