Dvoch mužov prešli dva rôzne vlaky, ani jeden neprežil

Vlak
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) – Dvoch mužov prešli dva rôzne vlaky, obaja zomreli. Policajti vyšetrujú dva prípady, ktoré sa stali medzi Malackami a Plaveckým Štvrtkom a v bratislavských Vinohradoch.

Ako ďalej agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, prvý prípad sa stal v nedeľu v skorých ranných hodinách na trati v bratislavských Vinohradoch. „Rušňovodič osobného vlaku súkromnej spoločnosti pri prechádzaní odbočky Vinohrady v smere na Bratislavu-Hlavnú stanicu spozoroval muža, ktorý z krátkej vzdialenosti vstúpil do koľajiska,“ spomenula hovorkyňa s tým, že rušňovodič zrážke nedokázal zabrániť.

Druhý prípad sa stal v sobotu večer približne o 21:30 medzi Malackami a Plaveckým Štvrtkom, kde medzinárodný osobný vlak tiež zrazil muža. Rušňovodič v 19 kilometri v smere do Bratislavy po tom, čo spozoroval osobu v koľajisku, použil výstražné znamenie, brzdenie, zrážke však už nedokázal zabrániť. „Lekár na mieste v obidvoch prípadoch potvrdil príčinu smrti, devastačné zranenia nezlučiteľné so životom,“ pripomína Mihalíková s tým, že u rušňovodičov alkohol nezistili.

Policajti podľa hovorkyne po totožnostiach mŕtvych osôb v súčasnosti pátrajú, v obidvoch prípadoch začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR