Dvojičky Benzové sú už na tretej olympiáde a vždy sú výnimočné

Laura Benzová
Laura Benzová (10) v drese švajčiarskej ženskej hokejovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/AP.

PJONGČANG 9. februára (WebNoviny.sk) – Olympijské hry prinášajú okrem vrcholných športových výkonov aj zaujímavé príbehy. Jedným takým sú aj švajčiarske hokejistky – dvojičky Laura a Sara Benzové.

Pôsobia v klube Zürich Lions

Dvadsaťpäťročné hráčky sú nerozlučné na ľade i mimo neho. Od roku 2008 pôsobia v rovnakom klube Zürich Lions a nevedia si ani predstaviť rozdielne pôsobisko.

Prelink

„Predstavte si, ako by to vyzeralo, keby nás rodičia vozili na tréningy každú iným smerom,“ smiala sa Laura, ktorá na miestnej univerzite študuje medicínu, jej sestra dala prednosť právu.

Debutovali na olympiáde vo Vancouveri

Napriek mladému veku bude Pjongčang už ich tretími zimnými olympijskými hrami. V roku 2010 debutovali na ZOH vo Vancouveri a pomohli Švajčiarsku k piatemu miestu. Ešte lepšie dopadli o štyri roky neskôr v Soči, keď získali bronzové medaily.

„Olympiáda je vždy špeciálna a fakt, že ju môžem zdieľať so sestrou, ich robí ešte výnimočnejšou,“ povedala Sara, ktorá je útočníčka, zatiaľ čo Laura hrá v obrane: „Ja som defenzívnejšia. Asi preto, že mi ide korčuľovanie dozadu. Sara rada strieľa góly, v tom sme odlišné,“ referovala s úsmevom Laura.

Výnimočný vzťah využívajú nielen v osobnom, ale aj športovom živote. Nie je prekvapením, že v Kórei bývajú spolu. „Je to jednoduchšie, pretože sa poznáme. Vždy mi povie pravdu, asi nie je úprimnejšia ako tréner, ale určite je voči mne otvorenejšia ako iné spoluhráčky. Môžeme si povedať čokoľvek, veď sme rodina,“ dodala Sara Benzová. Informácie zverejnil Olympijský informačný servis (OIS).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom