Džezová speváčka Adriena Bartošová prichádza s novým albumom

Adriena Bartošová
Adriena Bartošová Foto: Forza Music

Tracklist albumu Adriena Bartošová – Softly

1. O Pato

2. Lullaby of Birdland

3. Old Devil Moon

4. Somebody Loves Me

5. Angel Eyes

6. Canticle

7. Night and Day

8. Softly As in a Morning Sunrise

9. Láska sa nedá vynútiť

10. Nebojím sa strachu

11. Poď pošepkám ti

12. Ak si myslíš, že si myslím

BRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – Slovenská džezová speváčka Adriena Bartošová po trojročnej prestávke vydáva nový album s názvom Softly.

Nasledovník nahrávky Trojlístok (2010) sa na pulty predajní dostane 3. apríla.

Album obsahuje dvanásť skladieb, medzi ktoré Bartošová zaradila aj svoje obľúbené piesne spievané v pôvodnom znení v angličtine, ako napríklad Somebody Loves Me od Georga Gershwina, Night And Day Colea Portera či Angel Eyes Matta Dennisa.

Na štyroch slovenských piesňach sa autorsky podieľala i samotná speváčka. Zložila k nim hudbu, texty napísali Maja Kadlečíková a Peter Uličný a na jednom z nich spolupracoval aj Bartošovej manžel Štefan Bučko. S ním vytvorili prvý oficiálny singel albumu Ak si myslíš, že si myslím.

Na rozdiel od predchádzajúcich autorských projektov je tento album džezovejší. Spolupracovali na ňom hudobníci ako Gabo Jonáš, Ľubo Šrámek, Juraj Burian či Martin Valihora.

„Vždy som túžila po tom, aby hudba, ktorú robím, vzbudzovala pohodu a radosť u poslucháčov. Aby bola príjemne oddychová, ale pritom aj plná temperamentu,“ vyjadrila sa Bartošová. „Chcela by som, aby bolo toto CD dlhodobo počúvateľné, aby vždy malo pre poslucháčov svoju cenu a hodnotu, ktorú čas a módne výkyvy neovplyvnia,“ dodala.

Nahrávku pokrstia 11. apríla v bratislavskom Kafe Scherz. Krstnou mamou bude známa slovenská herečka, ktorej meno bude prekvapením večera.

Video: Adriena Bartošová – Live in Blue Note

Informácie agentúre SITA poskytla Zuzana Kostelniková z vydavateľstva Forza Music.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe adriena bartošováMartin Valihora