Dzurinda zostáva v čele SDKÚ, čaká na vysvedčenie od voličov

Mikuláš dzurinda
Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda počas prejavu na predvolebnom stretnutí členov Ústrednej rady SDKÚ-DS a kandidátov na poslancov Národnej rady SR. Zvolen, 18. február 2012. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) – Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda zostáva volebným lídrom strany napriek tomu, že si je plne vedomý kritických názorov na svoju osobu i predvolebných prieskumov, ktoré posielajú stranu mimo parlament.

Povedal to v takmer polhodinovom príhovore počas dnešného zasadnutia Ústrednej rady SDKÚ-DS vo Zvolene.

Šéf modrých povedal, že si uvedomuje svoju tvrdohlavosť i fakt, že na otázky novinárov často odpovedá protiotázkou.

Je možno milión vecí, ktoré môžu ľuďom na mne prekážať. Chcem vám ale dnes povedať, že keby som nebol taký, aký som, nikdy by sme sa nepustili do tých ťažkých, bolestivých, riskantných reforiem, ktoré za tak krátku dobu Slovensku tak významne pomohli,“ vyhlásil Dzurinda.

Dodal, že prijme akékoľvek vysvedčenie, ktoré mu ľudia vystavia v marcových predčasných parlamentných voľbách, ale nemieni sa vzdať dopredu.

Nové strany pre SDKÚ-DS nie sú súperom

Podľa Dzurindu strana nemôže podľahnúť pocitu, že občania vidia v politikoch len gorily. Nové strany pre SDKÚ-DS nie sú súperom, pretože ich argumenty sa neopierajú o skutky, ale len o heslá z bilboardov.
Mikuláš dzurinda
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Som presvedčený, že naším najväčším súperom je ľahostajnosť, apatia a strata viery, že na Slovensku môže byť aj lepší vývoj,“ poznamenal Dzurinda.

Vidí paralelu medzi rokom 1998, keď Slovensko na čele s Vladimírom Mečiarom prežívalo medzinárodnú izoláciu a súčasnosťou.

Rovnako ako pred štrnástimi rokmi, aj teraz podľa neho ide o záchranu Slovenska v ťažkej situácii a schopnosť naštartovať ekonomiku. Pred budúcou vládou podľa neho stoja úlohy, ktorými môže prispievať k záchrane eura a úspor našich občanov, obnoviť finančnú stabilitu.

Ja si veľmi uvedomujem tú skepsu, ktorú priniesli posledné týždne. Treba otvorene povedať, že za ten rok a pol sme aj my modrí predviedli viacero kotrmelcov. Skúsme však prejsť od emócií k racionálnej úvahe,“ vyhlásil Dzurinda.

Ľudia by si podľa neho mali položiť zásadnú otázku, či v tejto krajine naozaj nemôže vládnuť aj niekto iný ako Robert Fico.

Na programe dnešného zasadnutia Ústrednej rady SDKÚ-DS boli príhovory predsedu Mikuláša Dzurindu, podpredsedu Ivana Mikloša a podpredsedníčky Lucie Žitňanskej a následná diskusia, ktorá už bol pre zástupcov médií uzavretá. Premiérka a podpredsedníčka SDKÚ-DS Iveta Radičová na zasadnutie neprišla.

Jurzyca vstúpi do strany

Minister školstva Eugen Jurzyca vstupuje do SDKÚ-DS. Dnes to oznámil členom Ústrednej rady SDKÚ-DS vo Zvolene. Na ministerstve pôsobil len ako nominant tejto strany.

Do strany vstúpi ešte pred parlamentnými voľbami, ktoré budú 10. marca. Ako uviedol Jurzyca pre agentúru SITA, dôvodov na členstvo v SDKÚ-DS má viac.

„Posledný spúšťací moment boli posledné prieskumy verejnej mienky a vývoj preferencií. Tie jeho rozhodnutie urýchlili. Keď sme hrávali s kamarátmi futbal siedmi, hrávali sme traja na štyroch. Vždy som hrával za tých troch. Takéto situácie ma viac motivujú,“ vyhlásil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eugen JurzycaIveta RadičováMikuláš DzurindaRobert Fico
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana