Dzurindove vystúpenie podľa Mateja SDKÚ-DS nepomohlo

Mikuláš Dzurinda
Mikuláš Dzurinda Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Sobotňajšie vystúpenie Mikuláša Dzurindu na Ústrednej rade SDKÚ-DS podľa prešovského krajského šéfa strany Ondreja Mateja strane nepomohlo. „Bolo mi ľúto Dzurindu, aj formy jeho prejavu,“ povedal pre agentúru SITA Matej.

Podľa neho človeku, ktorý toľko ako Dzurinda dosiahol, keď Slovensko dostal do EÚ a NATO, túto stranu zakladal, neprináleží také vystúpenie. “Bol som z toho smutný. Veci ktoré vyčítal sú mnohé len pokračovaním jeho pôsobenia ako predsedu, preto to bolo čudné a komické. Neviem, či to bola nenávisť z toho, že je len radový poslanec, alebo voči strane, alebo predsedovi. Nerozumiem príčine jeho vystúpenia,“ konštatoval Matej.

Podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec vníma Dzurindov prejav ako jeho snahu o impulz do ďalšej práce SDKÚ-DS. „Zdôraznil témy, ktoré považuje za dôležité, najmä v elementárnej spravodlivosti a nášho vymedzenia sa voči vláde jednej strany. Je pozitívne, že ako každý v diskusii, aj expredseda strany, chcel prispieť k obsahovému zameraniu našej ďalšej práce,“ povedal Štefanec pre agentúru SITA.

Ten sa zhoduje s Dzurindovou kritikou rozdrobenosti pravice. „V opozícii sú dva druhy politikov. Jedni chcú zvýrazňovať svoju osobou a na druhej strane sú tí, čo chcú seriózne pracovať a pravicu spájať. SDKÚ bola vždy integrátorom stredopravých strán. Ten, ktorý dáva ostatných dohromady, sa časom stane aj prirodzeným lídrom,“ dodal.

Dzurinda v sobotu vo svojom prejave na Ústrednej rade strany, ktorý sa agentúre SITA podarilo získať, kritizoval SDKÚ-DS, že nerobí poriadne opozičnú politiku. Stranu kritizoval za to, že je ticho, keď sa na Slovensko pomaly vracia mečiarizmus. Vracia sa s novou tvárou. Bývalého predsedu SDKÚ-DS ide trafiť šľak z toho, ako nevie strana nastaviť Ficovi zrkadlo a pripomínať istoty, ktoré sľuboval ľuďom. Mikuláš Dzurinda kritizoval aj bývalých koaličných partnerov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan ŠtefanecMikuláš Dzurinda
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana