Easthetic festival odštartoval predpredaj

Bez názvu
Foto: SITA

BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) – Permanentky na tretí ročník multižánrového festivalu Easthetic, ktorý sa bude konať 3. a 4. augusta, opäť na Zemplínskej šírave, sú od piatku dostupné v predpredaji v sieti Ticketportal. Lístky sa budú na budúci týždeň dať kúpiť aj v cestovnej agentúre Partner-Michalovce, ktorá sídli v Michalovciach na Námestí osloboditeľov 24. Vstupenka na dva dni stojí 10 eur, pričom táto cena bude platiť len do Vianoc, teda do soboty 24. decembra. Po Vianociach sa cena za permanentku zvýši na 12 eur. Prvých interpretov tretieho ročníka zverejnia organizátori počas januára, čo potvrdil Pavol Hospodár z organizačného tímu podujatia. O novinkách z dielne Eastheticu budú organizátori informovať na svojej oficiálnej webovej stránke easthetic.sk a na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.

Festival, ktorý je alternatívou ku komerčným hudobným prehliadkam na východe

Easthetic festival je multižánrové podujatie, ktorého prvý ročník sa konal koncom júna 2010 na Zemplínskej šírave v stredisku Hôrka. Druhý ročník nasledoval na tom istom mieste 5. až 6. augusta 2011. Festival založili dnes už bývalí študenti, ktorých snahou bolo na východe Slovenska vytvoriť alternatívu ku komerčným hudobným prehliadkam. Headlinerom prvého Eastheticu bolo francúzske duo Nôze. Ďalšími účinkujúcimi boli Realistic Crew z Maďarska, WWW z Českej republike a zo slovenských interpretov napríklad Lavagance, The Swan Bride, Chiki Liki tu-a, Vec a Zverina, B-Complex, The Autumnist, Haf a Beyuz či Marián Čekovský. Na festivale sa ľudia v roku 2010 mohli zabávať aj v literárnom cirkuse alebo v tanečnom Nu Spirit stagei. Okrem hudobníkov dostali priestor streetartisti a maliari.

V roku 2011 na Eastheticu vystúpili interpreti zo šiestich európskych krajín

Easthetic festival 2011
Foto: Pavol Papač

O rok neskôr na podujatí vystúpili takí interpreti ako Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny, Midi Lidi, Kazety a Rara Avis z Českej republiky, Demon Superior z Maďarska, Steaming Satellites z Rakúska alebo Janski Beeeats z Francúzska. Zo slovenských interpretov na východ zavítali okrem iných aj Ink Midget a Pjoni, Hudba z Marsu, Moja reč, Plastic Swans, Moustache, Vetroplach, Vidiek, The Uniques, Para, Lixx a účasť si zopakovali Talkshow, Puding pani Elvisovej a L plus. Rovnako ako pri premiére, aj na druhom ročníku si vydavateľ KK Bagala rozložil svoj literárny cirkus, streetartisti maľovali na umelé steny a k slovu sa dostali aj divadelníci.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Čekovský