Eboly sa stále obáva tretina Američanov, ich počet klesá

Ebola
Ebola je vysoko nákazlivá od momentu, keď pacienti majú príznaky, ako sú horúčka, bolesti, vracanie alebo hnačka. Choroba sa prenáša telesnými tekutinami. Foto: ilustračné, SITA/AP

WASHINGTON 30. októbra (WEBNOVINY) – Strach obyvateľov Spojených štátov zo smrtiaceho vírusu ebola sa postupne znižuje. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu verejnej mienky, ktorý v stredu zverejnil denník Washington Post. Napriek tomu až 36 percent opýtaných má stále „čiastočné obavy“ z nakazenia ebolou v prípade rodinných príslušníkov.

Pred dvoma týždňami však tomu tak bolo až v prípade 43 percent respondentov. Prieskumníci zároveň zistili, že čím majú respondenti presnejšie informácie o ebole, tým menej sa obávajú vypuknutia jej epidémie v Spojených štátoch.

Ebola

je jedným z najobávanejších vírusových ochorení na svete, keďže sa prakticky nedá liečiť a neexistuje proti nej účinná očkovacia látka. Prejavuje sa zvracaním a hnačkou ako aj vnútorným a vonkajším krvácaním. Úmrtnosť môže dosahovať až 90 percent, v prípade terajšej epidémie je však zhruba 70-percentná. Vírus si v štátoch západnej Afriky od decembra 2013 vyžiadal už životy takmer 5000 ľudí a viac ako desaťtisíc sa nakazilo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom