Eckhoffová prvýkrát zvíťazila v SP, Gereková získala body

Tiril Eckhoffová
Tiril Eckhoffová Foto: SITA/AP

ÖSTERSUND 6. decembra (WEBNOVINY) – Nórska reprezentantka v biatlone Tiril Eckhoffová sa prvý raz v kariére stala víťazkou pretekov Svetového pohára.

Dvadsaťštyriročná Eckhoffová zvíťazila v sobotňajších rýchlostných pretekoch na 7,5 km vo švédskom Östersunde s náskokom 4,6 s pred Češkou Veronikou Vítkovou napriek tomu, že na strelnici netrafila jeden z terčov v stoji. Tretia skončila vo vyrovnaných pretekoch obhajkyňa veľkého glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári Fínka Kaisa Mäkäräinenová, ktorá zaostala za víťazkou o 7,6 s.

Z kvarteta Sloveniek sa do bodovanej štyridsiatky tesne zmestila Janka Gereková, ktorá napriek slabšej streľbe a trom nepresným položkám obsadila 39. miesto. K 18 bodom za 23. miesto z úvodných vytrvalostných pretekov teraz pridala ďalšie dva. Účasť v nedeľňajších stíhacích pretekoch si vybojovala aj Terézia Poliaková, ktorá skončila na 48. priečke. Sestry Fialkové sa v 99-členej konkurencii zaradili na 67. (Paulína) a 93. miesto (Ivona).

Svetový pohár v biatlone – Östersund (Švéd.):

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 21:35,5 min (1 trestný okruh), 2. Veronika Vítková (ČR) +4,6 (0), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +7,6 (2), 4. Dorothea Wiererová (Tal.) +9,4 (0), 5. Daria Domračevová (Biel.) +9,5 (1), 6. Vaľ Semerenková (Ukr.) +25,8 (0),… 39. Janka Gereková +1:54,3 (3), 48. Terézia Poliaková +2:06,5 (1), 67. Paulína Fialková +2:35,3 (2), 93. Ivona Fialková (všetky SR) +4:27,2.

Poradie vo Svetovom pohári (po 2 pretekoch z 25 plánovaných): 1. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 102 bodov, 2. Daria Domračevová (Biel.) 100, 3. Tiril Eckhoffová (Nór.) 96, 4. Veronika Vítková (ČR) 94, 5. Vaľ Semerenková (Ukr.) 86, 6. Franziska Hildebrandová (Nem.) 70, … 34. Jana Gereková 20

Viac k osobe Daria DomračevováDorothea WiererováIvona FialkováJana GerekováJanka GerekováKaisa MäkäräinenováPaulína FialkováTerézia Poliaková