Eddie Murphy bude možno moderátorom udeľovania Oscarov

Eddie Murphy
Eddie Murphy Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 5. septembra (WEBNOVINY) – Najhorúcejším kandidátom na moderátora 84. ročníka udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied je Eddie Murphy. Informáciu potvrdenú nemenovanými zdrojmi zverejnila webová stránka Deadline.com. V utorok má producent oscarovej šou Brett Ratner oznámiť prezidentovi Akadémie Tomovi Sherakovi meno osobnosti, ktorá by podľa neho mala večerom divákov a diváčky sprevádzať. To ešte síce neznamená zmluvu, no je to prvý dôležitý krok smerujúci k jej podpisu.

Podľa ľudí z okolia Ratnera už producent a režisér položil Murphymu otázku, „Ak ťa Akadémia požiada, aby si moderoval, prijal by si to?“ Herec vraj prejavil veľký záujem. Túto verziu podporuje aj fakt, že Ratner a Murphy sú v ostatnom období často v kontakte. Pracovali totiž spolu na filme Majstrovský plán, ktorý bude mať premiéru začiatkom novembra. Do slovenských kín by sa mal dostať 10. novembra.

Murphy sa podľa viacerých ľudí z filmového priemyslu, ktorí ho osobne poznajú, na moderátora Oscarov veľmi hodí. „Nikto nepozná filmy lepšie ako Eddie. Ani Brett, dokonca ani Quentin Tarantino. Eddie dokáže citovať scény filmov od slova do slova. Všetko to dokáže vniesť do moderovania. Okrem toho má skúsenosti zo živých vstupov v Saturday Night Live,“ uviedol zdroj. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter však množstvo ľudí túto možnosť kritizovalo.

Slávnostný ceremoniál udeľovania Oscarov sa bude konať 26. februára 2012 v hollywoodskom Kodak Theatre.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eddie MurphyQuentin Tarantino