Elton John bol hospitalizovaný, má infekciu dýchacích ciest

Elton John
Elton John Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 24. mája (WEBNOVINY) – Britského hudobníka Eltona Johna v stredu ráno prijali do Cedars-Sinai Hospital v Los Angeles s vážnou infekciou dýchacích ciest. Šesťdesiatpäťročný John v nemocnici podstúpil viacero testov, po ktorých mu lekári odporučili, aby najbližších sedem dní nekoncertoval.

Hudobník, ktorý podľa slov doktorov potrebuje odpočinok a liečbu antibiotikami, preto musel zrušiť štyri plánované vystúpenia.

Tie mal absolvovať počas nadchádzajúceho víkendu v Las Vegas. „Cítim sa zvláštne, že nebudem môcť odohrať tieto koncerty. Milujem vystupovať v Las Vegas a preto sa už teším na ďalších 11 koncertov, ktoré tam absolvujem v októbri. Fanúšikom sa preto ospravedlňujem, že s nimi tento víkend nebudem,“ uviedol pre portál TMZ.com hudobník, ktorého po absolvovaní testov z nemocnice prepustili do domácej liečby. John sa 10. júla predstaví naživo aj na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Elton John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, predal počas svojej viac ako štyridsaťročnej kariéry na celom svete vyše 200 miliónov kópií nahrávok. Je tak jedným z najúspešnejších hudobníkov všetkých čias. Jeho singel Candle in the Wind z roku 1997, ktorý vydal po tragickom úmrtí princeznej Diany, sa stal s 33 miliónmi predaných kópií najpredávanejším singlom v dejinách.

Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť cien Grammy, štyri Brit Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony. V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Koncom roka 2010 sa spolu s manželom Davidom Furnishom stal otcom. Syna Zacharyho Jacksona Levona im porodila náhradná matka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton John