Elton John je rád, že na svojom úspechu musel pracovať

Legendárny hudobník Elton John
Americký federálny súd rozhodol o tom, že hudobník Elton John nie je plagiátor a neukradol text piesne Nikita. Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) – Britský hudobník Elton John by podľa jeho slov nebol úspešný, keby sa preslávil zásluhou reality šou. Ako sám tvrdí, je rád, že v tom čase nič také neexistovalo.

Vďakabohu, že vtedy neboli reality šou. Vtedy ste si museli sadnúť do dodávky, vyraziť na cestu a tak si zarobiť na živobytie a získať všetky skúsenosti,“ uviedol pre Radar Magazine.

On sám vlastní spoločnosť Rocket Music Entertainment Group a všetkým interpretom, ktorých manažuje, odporúča, aby vystupovali naživo. „Každému poviem, že ak nevie hrať naživo, nepodpíšem s ním zmluvu. Na začiatku musia chodiť hrať pre 20 či 30 ľudí, lebo jedine tak budú mať dlhotrvajúcu kariéru a zlepšia sa ako hudobníci a skladatelia,“ vysvetlil.

Šesťdesiatšesťročný Elton John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej viac ako štyridsaťročnej kariéry na celom svete predal vyše 200 miliónov kópií nahrávok. Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť Grammy, štyri Brit Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony. Ako prvý interpret v histórii len nedávno získal cenu Brits Icon. V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Medzi jeho najväčšie hity patria piesne ako Candle In The Wind, Crocodile Rock, Saturday Night’s Alright For Fighting, cover Lucy In The Sky With Diamonds, Sorry Seems To Be The Hardest Word, I Guess That’s Why They Call It The Blues, I´m Still Standing, Don’t Let The Sun Go Down On Me (feat. George Michael), Sacrifice, Circle Of Life, Can You Feel The Love Tonight. Hudobník už 16. septembra vydá 30. štúdiový sólový album s názvom The Diving Board.

Informácie pochádzajú z webstránky www.femalefirst.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton John