Elton John podstúpil operáciu apendixu

Legendárny hudobník Elton John
Americký federálny súd rozhodol o tom, že hudobník Elton John nie je plagiátor a neukradol text piesne Nikita. Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) – Britský spevák Elton John podstúpil operáciu zapáleného apendixu. Zákrok mu vykonali vo štvrtok v nemocnici Princess Grace v Monaku.

Šesťdesiatšesťročný hudobník musel pre zápal apendixu prerušiť svoje Európske turné, v rámci ktorého absolvoval niekoľko koncertov so silnými bolesťami v oblasti brucha, čím ohrozil svoje zdravie.

Následne priznal, že mohol prísť o život.

Mám šťastie, že som živý. Bol som časovaná bomba. Zrejme som mohol kedykoľvek zomrieť,“ vysvetlil. „Mal som deväť koncertov a počas White Tie and Tiara Summer Ball (benefičný bál, ktorý každoročne organizuje, pozn. SITA) som bol v agónii,“ dodal.

Elton John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej viac ako štyridsaťročnej kariéry na celom svete predal vyše 200 miliónov kópií nahrávok.

Je tak jedným z najúspešnejších hudobníkov všetkých čias. Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť Grammy, štyri Brit Awards, Oscara, Zlatý glóbus, divadelnú cenu Tony. V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a v septembri by sa mal stať prvým, komu udelia cenu Brits Icon pre umelcov s jedinečným vplyvom na britskú kultúru.

Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Candle In The Wind, Your Song, Rocket Man, Crocodile Rock, Saturday Night’s Alright For Fighting, cover Lucy In The Sky With Diamonds, Don’t Go Breaking My Heart (feat. Kiki Dee), Sorry Seems To Be The Hardest Word, I Guess That’s Why They Call It The Blues, I´m Still Standing, Don’t Let The Sun Go Down On Me (feat. George Michael), Sacrifice, Circle Of Life, Can You Feel The Love Tonight, Are You Ready For Love alebo Nikita. Johnovým partnerom je od roku 1993 o 15 rokov mladší David Furnish, zosobášili sa v roku 2005. Dvojica spolu vychováva dvoch synov, ktorých priviedla na svet náhradná matka.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton John