Elton John sa chce naďalej stretnúť s Vladimirom Putinom

Elton John
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) – Anglický hudobník Elton John sa chce naďalej stretnúť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Šesťdesiatdeväťročný interpret to vyhlásil počas koncertu v Moskve. John si vlani v novembri s politikom dohodol stretnutie, na ktorom by prediskutovali práva LGBT komunity v Rusku. Stretnutie sa však počas jeho aktuálnej návštevy krajiny pre časové dôvody neuskutočnilo.

„Ako niektorí z vás viete, dúfal som, že sa počas tohto výletu stretnem s prezidentom Putinom,“ uviedol John na koncerte v Moskve. „Hoci to nebolo možné, som mu veľmi vďačný za to, že ma pozval, aby sme prediskutovali vážne témy v Rusku vrátane LGBT, HIV a AIDS. Veľmi dúfam, že si v budúcnosti na stretnutie nájdeme čas,“ povedal.

Minulý týždeň hovorca Kremľa Dmitrij Peskov oznámil, že sa plánované stretnutie hudobníka a politika neuskutoční. „Ich rozvrhy to neumožňujú. To však neznamená, že takéto stretnutie sa nebude konať inokedy,“ zdôvodnil Peskov.

John, ktorý sa dlhodobo zastáva ruskej LGBT komunity a jej práv v krajine, sa vlani v septembri stal obeťou žartu komikov Vladimira Krasnova a Alexeja Stoljarova. Tí mu telefonovali, pričom jeden z nich sa vydával za Putina. Ruský prezident po medializácii žartu Johnovi zatelefonoval a ponúkol mu stretnutie, na ktorom budú môcť diskutovať o právach sexuálnych menšín.

Elton Hercules John

, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej vyše 50-ročnej kariéry predal vyše 300 miliónov kópií nahrávok na celom svete. Je tak jedným z najúspešnejších hudobníkov všetkých čias. Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť Grammy, päť BRIT Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony. V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Medzi jeho najväčšie hity patria piesne ako Your Song, Rocket Man, Candle In The Wind, Crocodile Rock, Saturday Night’s Alright For Fighting, Don’t Go Breaking My Heart (feat. Kiki Dee), Sorry Seems To Be The Hardest Word, I Guess That’s Why They Call It The Blues, I’m Still Standing, Don’t Let The Sun Go Down On Me (feat. George Michael), Sacrifice, Circle Of Life, Can You Feel The Love Tonight, Are You Ready For Love alebo Nikita. Od roku 1993 tvorí pár s filmárom Davidom Furnishom. V decembri 2014 sa zosobášili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dmitrij PeskovElton JohnVladimir Putin