Elton John vyzval na ukončenie násilností voči gejom

Elton John
Elton John Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) – Britský hudobník Elton John využil sobotňajšie charitatívne vystúpenie v Kyjeve na to, aby na ňom apeloval na koniec perzekvovania gejov na Ukrajine.

Šesťdesiatpäťročný muzikant vyzval na zastavenie fyzických útokov na týchto ľudí.

„Nedávno som čítal o násilnostiach voči gejom na Ukrajine. Biť týchto ľudí je zlé. Pre mňa to nie je to, čo symbolizuje Ukrajinu. Prosím Vás, zastavte násilie voči gejom,“ povedal Elton John na koncerte, ktorý sa konal v predvečer finále majstrovstiev Európy vo futbale.

V ukrajinskej metropole v máji zlyhal ďalší pokus o zorganizovanie gay prideu. Zrušiť ho museli kvôli hrozbám jeho odporcov. Jedného z lídrov hnutia za práva homosexuálov navyše fyzicky napadli. Len pred pár dňami zaútočili v Kyjeve na ďalšieho aktivistu, ktorého po útoku museli hospitalizovať.

Elton John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, predal počas svojej viac ako štyridsaťročnej kariéry na celom svete vyše 200 miliónov kópií nahrávok. Je tak jedným z najúspešnejších hudobníkov všetkých čias. Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť cien Grammy, štyri Brit Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony.

https://www.youtube.com/watch?v=ZPeYYF5Xg94

V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Angličan má na svojom konte 29 sólových štúdiových albumov. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Your Song, Rocket Man, Crocodile Rock, Saturday Night’s Alright for Fighting, Lucy in the Sky with Diamonds, Don’t Go Breaking My Heart (feat. Kiki Dee), Sorry Seems to Be the Hardest Word, I Guess That’s Why They Call It the Blues, I´m Still Standing, Don’t Let the Sun Go Down on Me (feat. George Michael), Sacrifice, Circle of Life, Can You Feel The Love Tonight, Are You Ready for Love alebo Nikita.

V jeseni uvedie na trh nový album The Diving Board. Elton John, ktorý sa koncom roka 2010 spolu s manželom Davidom Furnishom stal otcom syna Zacharyho Jacksona Levona, sa 10. júla predstaví naživo na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

https://www.youtube.com/watch?v=7zafnACjLOQ

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton John