Elton John zahrá po prvý raz na odovzdávaní Emmy Awards

Elton John
Elton John Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) – Britský hudobník Elton John zahrá po prvý raz počas udeľovania prestížnych cien Emmy.

V rámci 65. ročníka, ktorý sa uskutoční 22. septembra v Los Angeles, vystúpi 66-ročný umelec na počesť už zosnulého kolegu, klaviristu a speváka Liberaceho.

Životopisná snímka s názvom Liberace (2013), ktorá zachytáva hudobníkov životný príbeh, získala tento rok 15 nominácií na Emmy Awards. V snímke si zahrali Michael Douglas, Matt Damon či Scott Bakula. O réžiu sa postaral Steven Soderbergh a scenár napísal Richard LaGravenese.

Elton John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej viac ako štyridsaťročnej kariéry na celom svete predal vyše 200 miliónov kópií nahrávok. Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť Grammy, štyri Brit Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony. Ako prvý interpret v histórii len nedávno získal cenu Brits Icon.

Video: Elton John – Sacrifice

V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Medzi jeho najväčšie hity patria piesne ako Candle In The Wind, Crocodile Rock, Saturday Night’s Alright For Fighting, cover Lucy In The Sky With Diamonds, Sorry Seems To Be The Hardest Word, I Guess That’s Why They Call It The Blues, I´m Still Standing, Don’t Let The Sun Go Down On Me (feat. George Michael), Sacrifice, Circle Of Life, Can You Feel The Love Tonight. Hudobník plánuje tento mesiac vydať 30. štúdiový album s názvom The Diving Board.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton JohnMatt DamonMichael Douglas