Elton John získal ako prvý cenu Brits Icon

Elton John
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. septembra (SITA) – Britský spevák a hudobník Elton John získal ako prvý interpret v histórii cenu Brits Icon. Tieto ocenenia sa rozhodli udeľovať organizátori Brit Awards a zástupcovia Britského fonografického priemyslu (BPI) umelcom s jedinečným vplyvom na britskú kultúru.

Slávnemu hudobníkovi cenu odovzdal kolega Rod Stewart, ktorý ho nazval „druhým najlepším rockovým spevákom“. Šesťdesiatšesťročný John, povedal, že mu toto ocenenie veľmi lichotí a priznal tiež, že vie o ľuďoch, ktorí by si ho zaslúžili možno viac ako on.

Spomenul aj spoluautora jeho niekoľkých hitov Bernieho Taupina, bez ktorého by vraj Brits Icon Award nezískal. Na ceremoniáli sa zúčastnilo niekoľko celebrít, medzi nimi aj speváčka Lulu, ktorá pre BBC povedala, že Elton John je skutočne jedinečný umelec.

„Len The Rolling Stones, The Beatles a Elvis sú spolu s ním na vrchole. Takže je to naozaj vhodné a mal by dostať Brits Icon Award ako prvý,“ vyjadrila sa. Spevák James Blunt prezradil, že Johna veľmi obdivuje.

„Na hudobnej, priateľskej ale aj humanitárnej úrovni je naozaj veľmi výnimočnou osobnosťou. To však nezahŕňa jeho ďalší talent, ktorý z neho robí úžasného skladateľa a obdivuhodného interpreta,“ povedal.

Niekoľko významných osobností, ako napríklad Yoko Ono, Bill Clinton, Ringo Starr, Annie Lennox či Emilie Sandé, zablahoželalo umelcovi prostredníctvom video správ. Počas večera Elton John zahral hity ako napríklad Rocket Man, Your Song, Tiny Dancer, Sad Songs či Home Again.

Video: Elton John – Sacrifice

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Annie LennoxBill ClintonElton JohnJames BluntRingo StarrRod StewartYoko Ono