Eminem zverejnil obal albumu The Marshall Mathers LP 2

Eminem
Rapper Eminem. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 21. septembra (WEBNOVINY) – Americký rapper Eminem zverejnil obal albumu s názvom The Marshall Mathers LP 2, ktorý by mal vyjsť 5. novembra. Bude na ňom detroitský dom, v ktorom hudobník vyrastal.

Očakávaná ôsma štúdiovka bude pokračovaním rapperovho albumu The Marshall Mathers LP z roku 2000. Výkonnými producentmi novinky sú Dr. Dre a Rick Rubin.

Prvým singlom je skladba Berzerk, ktorú produkoval práve spomínaný Rick Rubin a obsahuje aj sample z pesničiek The New Style a Fight For Your Right od skupiny Beastie Boys.

Na novinke by sa mala nachádzať aj skladba Survival s hosťujúcou Liz Rodrigues, ktorú Eminem zverejnil minulý mesiac.

Štyridsaťročný Eminem, vlastným menom Marshall Bruce Mathers III., debutoval v roku 1996 albumom Infinite, ktorý mu však úspech nepriniesol. Známym sa stal až o tri roky neskôr po vydaní The Slim Shady LP, ktorý obsahoval hity My Name Is a Role Model. Nasledovala spomínaná The Marshall Mathers LP (2000), ďalej nahrávky The Eminem Show (2002), Encore (2004), Relapse (2009) a Recovery (2010).

Video: Eminem – Berzerk

Okrem toho je členom formácií D12 a Bad Meets Evil – s D12 má na konte štúdiovky Devil’s Night (2001) a D12 World (2004), s Bad Meets Evil zas EP Hell: The Sequel (2011). Eminem predal na celom svete viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, je držiteľom 13 cien Grammy a v roku 2003 získal Oscara v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň za skladbu Lose Yourself zo snímky 8. míľa (2002), v ktorej si aj zahral.

Eminem
Foto: facebook.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dr. DreEminem