Epicentrom šírenia nákazy MERS je nemocnica v Soule

MERS
Južná Kórea zaznamenala sedem nových prípadov nakazenia vírusom MERS. Foto: SITA/AP

Soul 14. júna (WEBNOVINY) – Nemocnica v juhokórejskom Soule pozastavila v nedeľu poskytovanie väčšiny zdravotníckych služieb vzhľadom na to, že ju označili za epicentrum šírenia nákazy blízkovýchodným respiračným syndrómom (MERS). Potvrdila to agentúra Reuters.

Predstavitelia medicínskeho centra Samsung v Soule uviedli, že nemocnica pozastavila všetky druhy chirurgických výkonov okrem pohotovosti a nebude prijímať ani nových pacientov.

Chcú sa sústrediť na zastavenie šírenia vírusu

Medicínske centrum sa chce v prvom rade sústrediť na zastavenie šírenia vírusu MERS, nakoľko jej pripísali pôvod vyše 70 prípadov tejto nákazy. Prekonala tým aj zdravotnícke zariadenie v meste Pchjongtchek, kde sa liečil prvý človek s blízkovýchodným respiračným syndrómom.

„Ospravedlňujeme sa za spôsobenie veľkého znepokojenia v súvislosti s tým, že medicínske centrum Samsung sa stalo epicentrom šírenia nákazy MERS,“ uviedol šéf zmienenej nemocnice na tlačovej konferencii v Soule.

Kórea hlási sedem nových prípadov

Juhokórejské ministerstvo zdravotníctva v nedeľu ohlásilo sedem nových prípadov nákazy MERS. Celkový počet nakazených tak stúpol na 145.

Od 20. mája, keď sa v Južnej Kórei objavil prvý prípad nákazy blízkovýchodným respiračným syndrómom, na toto ochorenie zomrelo 14 ľudí. Všetky obete boli starší ľudia, ktorí predtým trpeli vážnymi ochoreniami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom