ERDF a Schneider Electric zdokonaľujú elektrické siete

Foto: Schneider Electric

BRATISLAVA 28. novembra (WBN/PR) – ERDF (Électricité Réseau Distribution France) a Schneider Electric začali pred rokom spolupracovať na vývoji a testovaní inovatívneho softvéru pre správu vysokonapäťových a nízkonapäťových sietí, pre navrhovanie a monitoring budúcich prípojok, či pre zvýšenie využívania obnoviteľných zdrojov.

Práve rastúce využívanie rôznych obnoviteľných zdrojov môže mať negatívny technický dopad na prevádzku sietí. Nové technológie dokážu efektívne spravovať zdroje a vyvažovať zaťaženie siete, a tak vo výsledku šetria náklady. Menšie decentralizované energetické zdroje (menej ako 10 MW) sú zapojené do distribučnej siete a následne agregované tak, aby dokázali efektívne uspokojiť dopyt.

ERDF a Schneider Electric spolupracujú na viacerých projektoch inteligentných sietí a túto spoluprácu ešte ďalej posilnia s využitím flexibilného prístupu pre operátorov distribučných sietí. Ten nájde uplatnenie vo francúzskom Lyone v rámci projektu Greenlys, kde monitorovacia aplikácia „StruxureWare Flexible Resources Operation” bude:

– presne identifikovať všetky distribuované zdroje v sieti

– technicky vyhodnocovať ponuky z trhu na využitie týchto zdrojov

– optimalizovať prevádzkové a investičné náklady na úrovni siete

Ako svetový líder v oblasti energetickej správy bude Schneider Electric aj naďalej rozvíjať inteligentné siete. Našim cieľom je posilnenie širokej škály služieb so softvérom a systémami pre prevádzku sietí,“ hovorí Frédéric Abbal, výkonný viceprezident energetickej divízie Schneider Electric. „Tento projekt prezentuje význam našich riešení inteligentných sieti pre všetky subjekty na trhu s energiou, najmä pre distribútorov.“

StruxureWare Flexible Resources Operation bude spustený do konca roka 2014 a prevádzkovať ho bude ERDF v Lyone.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Schneider Electric