Érem nélkül a szlovák kajak négyes

štvorkajak

TRASONA július 3. (WEBNOVINY) – A Riszdorfer Richárd,, Riszdorfer Mihály, Erik Vlček a Juraj Tarr összetételű szlovák kajak négyes csak a negyedik helyen végzett az 1OOO m-es távon a spanyolországi Trasonában rendezett Európa-bajnokság férfi K4-es verseny döntőjében.A kontinensbajnokság 1997-ben történt felujitása most először történt meg, hogy ebben a számban szlovák hajó nem szerzett érmet. Az első helyet a német legénység szerezte meg, a magyar és a cseh egység előtt.

A szlovák négyes nagyon jól kezdett, már az elején az élre került a 9 hajó közül. A táv közepénél még úgy tünt, újabb nagy diadalt aratnak, és még 75O m-nél is az élen haladtak, ám a hajrában szemmel láthatólag elfáradtak és három hajó is megelőzte őket.A győztes németek mögött több mint másfél másodperccel maradtak le, a bronzéremtől 256 ezredmásodperc választotta el őket. Az ezer méteres verseny a kajak négyesek egyetlen viadala volt az Eb-én, a Nemzetközi Kenu Szövestég (ICF) az 500 és 200 m –es távokat törölte a bajnokság programjából.

Eeredmények – 1000 m döntő:

K4 férfiak: 1. Németország (Marcus Gross, Norman Bröckl, Tim Wiesskötter, Hendrik Bertz) 2:54,016, 2. Magyarország ( Dombi Rudolf, Szalai Tamás, Kökény Roland, Hadvina Gergely) 2:54,961, 3. Csehország (Ondřej Horský, Jan Souček, Daniel Havel, Jan Štěrba) 2:55,316, 4. Szlovákia ( Riszdorfer Richárd,, Riszdorfer Mihály, Erik Vlček, Juraj Tarr) 2:55,572 perc.